TEDxWarsaw po raz ósmy.

Dobiega końca rejestracja na jedno z najbardziej inspirujących wydarzeń roku.

W ciągu ostatniej dekady życie przyspieszyło tak bardzo, że na rozmyślanie nie mamy czasu, a spokój przestał istnieć. Liczba i rozmiar problemów stojących przed naszą cywilizacją wzrosły dramatycznie. Zmiany klimatyczne, ochrona zdrowia, nierówności społeczne, edukacja niedopasowana do wymogów współczesnego świata i polityczny populizm. Tak, to otaczające nas problemy wymagające przemyślanej reakcji – it’s crunchtime! Dlatego to właśnie „crunchtime” jest tematem przewodnim tegorocznego TEDxWarsaw, które odbędzie się 23 marca.

Prelegenci ósmej już edycji TEDxWarsaw postarają się odpowiedzieć na pytania stojące przed współczesnym społeczeństwem. Bardzo możliwe, że żyjemy w najlepszym okresie historii. Jeżeli uda nam się rozwiązać problemy współczesnej cywilizacji, możemy żyć w społeczeństwie opartym na pozytywnych wartościach. Możemy też odpuścić i pogrążyć się w coś bardzo negatywnego. Ważny jest impuls, decyzja o chęci zmiany i działanie. I to właśnie ta myśl przyświeca TEDxWarsaw 2017.

Ale TEDx to nie tylko wydarzenie, w czasie którego możemy posłuchać wyjątkowych prelegentów.to także niepowtarzalna atmosfera tworzona przez uczestników. Niewątpliwym atutem TEDxWarsaw jest możliwość poznania inspirujących osób z różnych środowisk, branż i krajów. Co roku organizatorzy ze szczególną uwagą wybierają spośród zgłoszeń publiczność. Czyni to wydarzenie jedynym w swoim rodzaju.
 
“TEDxWarsaw to miejsce spotkań ciekawych ludzi, którzy niestety w codziennym pośpiechu jedynie mijają się na ulicy. My dajemy im przestrzeń by się zatrzymać, porozmawiać, wymienić poglądami, pomysłami, zainspirować się nawzajem. Co roku nasz zespół jest odpowiedzialny nie tylko za organizację wydarzenia, ale również animowanie publiczności i zachęcenie ich do wzajemnego dialogu. To tak naprawdę stanowi esencję TEDxWarsaw” - podsumowuje Adam Liwiński, TEDxWarsaw, Head of Partnerships.


Zostań uczestnikiem TEDxWarsaw 2017, aplikuj na:
tedxwarsaw.org/event/tedxwarsaw-2017/

Aby śledzić na bieżąco informacje nt. wydarzenia, polub nasz fanpage: fb.com/tedxwarsaw.

A jeśli wejściówka tym razem umknie Ci przed nosem, oglądaj występy 23/03 na żywo na tedxwarsaw.org

Do zobaczenia!

TEDxWarsaw
TEDxWarsaw to lokalna odsłona globalnej konferencji TED. W Warszawie przedstawiciele  technologii, rozrywki i designu (Technology, Entertainment, Design = TED) oraz wielu innych dziedzin poruszają kontrowersyjne tematy, przedstawiają oryginalne koncepcje i idee, dzielą się doświadczeniami i po prostu inspirują innych. Mają na takie wystąpienie maksymalnie 18 minut. Wydarzenie trwa cały dzień, a tegorocznym tematem przewodnim jest “Crunchtime.”