Technologia, która dba o twój czas - poznaj smart patenty na szybkie sprzątanie!

Rodzina, praca, hobby, przyjaciele. W ciągu dnia ciężko znaleźć czas na sprzątanie. Jednak każdy z nas lubi wracać do przytulnego, czystego domu. W jaki sposób o niego zadbać, by nie tracić cennego czasu? Zastosować innowacyjne rozwiązania! Oto kilka przykładów.

Robot czyszczący szyby

Roboty w naszych domach, wspierające sprzątanie, gotowanie i inne męczące obowiązki, stają się powoli codziennością i czas na dobre przyzwyczaić się do ich obecności. Chociaż czynności wymagające precyzji, takie jak odkurzanie, wciąż są wykonywane lepiej przy pomocy ludzkich rąk, w czyszczeniu okien autonomiczne maszyny mogą okazać się bardzo pomocne. Zwłaszcza że mycie szyb, delikatnie rzecz ujmując, nie znajduje się na szczycie listy najbardziej przyjemnych czynności.

Niewielki robot wyposażony w głowice czyszczące to urządzenie, które przytwierdzamy do powierzchni szyby. Jego działanie opiera się na silniku próżniowym, który gwarantuje skuteczne czyszczenie i doskonałą przyczepność. To must have w domach i mieszkaniach o dużych, przestronnych oknach, których samodzielne mycie jest szczególnie uciążliwe i czasochłonne.

Odkurzacz pionowy o dużej mocy

Robot do mycia okien poradzi sobie samodzielnie. W tym czasie gospodarz domu może zająć się na przykład odkurzaniem, w którym roboty nie zastąpią ludzkiej pracy, jeśli ma ono zostać wykonane starannie i szybko. Standardowo tę czynność wykonujemy przynajmniej raz w tygodniu, a jeśli wymagają tego okoliczności - częściej. Problem polega na tym, że większość tradycyjnych domowych odkurzaczy charakteryzuje się dużym ciężarem, trudnościami w manewrowaniu, a także przeszkadzającym w pracy kablem i nieporęcznym wężem. W trakcie weekendowych porządków jest OK, co innego, gdy się spieszymy. Lepiej zdecydować się na odkurzacz pionowy, jednak tylko taki, który mocą dorównuje tradycyjnym. Jedną z ciekawych alternatyw stanowi bezprzewodowy Pure F9 - propozycja firmy Electrolux. Według badań producenta odkurzacz może pracować bez ładowania nawet godzinę i zatrzymuje 98,6% drobnego pyłu, co dodatkowo pozytywnie wpływa na jakość powietrza. Z kolei uniwersalny, przesuwny mechanizm góra/dół pozwala na efektywne i ergonomiczne odkurzanie, a diody LED zamontowane w elektroszczotce zapewniają doskonałą widoczność podczas odkurzania ciemnych zakamarków mieszkania.

Zdalnie sterowane gadżety

Porządkowanie domu w zasięgu ręki? Wykorzystanie zdalnie sterowanych urządzeń sprawia, że to możliwe! Ponadto może zmienić sprzątanie w. dobrą zabawę. Rynek podbijają różnego rodzaju akcesoria, które - za pomocą pilota - pomogą nam przyśpieszyć codzienne porządki. To także doskonały sposób, aby do realizacji codziennych obowiązków zaangażować najmłodszych. Pomysłowe gadżety, takie jak zdalnie sterowany kosz na śmieci czy froterka z mikrofibry nie tylko w innowacyjny sposób pomogą nam zapanować nad bałaganem, ale niejednokrotnie posiadają dodatkowe funkcje, np. odtwarzanie muzyki w czasie pracy urządzenia.

Domowe roboty czyszczące, bezprzewodowe i pozwalające na efektywną pracę odkurzacze, (takie, jak np. innowacyjny Electrolux Pure F9 ) czy nowoczesne gadżety to godne uwagi rozwiązania, dzięki którym codzienne porządki mogą przebiegać nie tylko skuteczniej, ale i przede wszystkim znacznie szybciej!