Jak usunąć ekran blokady w systemie Android w zaledwie 5 minut [Wzór/Odcisk palca/PIN]: Instrukcja o 100% skuteczności

Bardzo wielu użytkownikom zdarza się zablokować sobie urządzenie z systemem Android. Zbyt często zdarza się nam ustawić silne hasło lub PIN w telefonie i następnie je zapomnieć. Przy próbach odblokowania urządzenia często traci się dane. Jest jednak dobra wiadomość - dzięki właściwym narzędziom można łatwo odblokować urządzenie z Androidem bez utraty danych. W dalszej części artykułu znajdziesz dokładną recenzję popularnej aplikacji dr.fone do usuwania ekranu blokady w systemie Android

Usunięcie ekranu blokady w Androidzie z dr.fone – Unlock (Android): nasza recenzja

Jakiś czas temu zablokował się mój telefon z systemem Android – skorzystałem wówczas z rozwiązania dr.fone – Unlock (Android). Narzędzie z oferty dr.fone zapewnia szybkie i bezproblemowe usunięcie wszelkiego rodzaju ekranów blokady z urządzenia – w tym ekranu do wpisania PIN-u, wzoru lub kodu dostępu czy do odczytu odcisku palca. Na koniec aplikacja ponownie uruchomiła mój telefon w trybie normalnym, bez ekranu blokady, zachowując przy tym wszystkie moje dane.

W przeciwieństwie do innych aplikacji i rozwiązań, które wymuszają reset urządzenia, dr.fone – Unlock (Android) gwarantuje zachowanie danych użytkownika. Oferta dla systemu operacyjnego iOS obejmuje także rozwiązanie odblokowujące iPhone’a. Poniżej przedstawiam kilka głównych cech dr.fone – Unlock (Android), które mi się spodobały.

  • Funkcję usunięcia ekranu blokady w systemie Android można wykorzystać w różnych sytuacjach – np. jeżeli użytkownik zapomniał hasła, urządzenie zablokowało się na skutek kilku nieudanych prób zalogowania, przy próbach odblokowania używanego telefonu itp.
  • Aplikacja usuwa blokady zdejmowane kodem PIN, wzorem, kodem dostępu i odciskiem palca. Sprawdza się nawet w przypadku zastosowania kilku blokad naraz lub skomplikowanych blokad.
  • Aplikacja nie usuwa istniejących danych z urządzenia. Wszystkie zapamiętane treści są zachowywane do późniejszego wykorzystania.
  • Interfejs aplikacji dr.fone – Unlock (Android) jest przyjazny użytkownikowi i nie wymaga od niego doświadczenia technicznego.

Plusy

  • Wyjątkowo proste użytkowanie i intuicyjny interfejs
  • Brak utraty danych
  • Usuwa także blokady zdejmowane przez odcisk palca
  • Wysoki stopień skuteczności

Ograniczenia

Jak na razie narzędzie obsługuje wyłącznie telefony Samsung i LG. Planowane jest poszerzenie grupy obsługiwanych urządzeń o inne marki wykorzystujące system Android, jak np. Sony, HTC, Lenovo itp.

Dostępność

Aplikację można pobrać na systemy operacyjne Windows XP, Vista, 7, 8, i 10. Dostępne są różnorodne formy subskrypcji urządzenia. Najpopularniejszy plan subskrypcji (licencja osobista) kosztuje 39,95 USD rocznie. Każdy zakup obejmuje bezpłatne dożywotnie aktualizacje i gwarancję zwrotu płatności.

Ogólna ocena: 8.5/10

Aplikację dr.fone – Unlock (Android) wykorzystaliśmy do odblokowania telefonu Samsung i zdecydowanie spełniła nasze oczekiwania. Można jej używać bez żadnych ograniczeń do odblokowywania telefonów LG i Samsung.

Jak odblokować urządzenie z systemem Android za pomocą dr.fone – Unlock (Android)?

Postanowiliśmy sprawdzić przydatność aplikacji i ją przetestować. Jak się okazało, każdy może używać dr.fone – Unlock (Android) bez wysiłku, stosując się do poniższych instrukcji.

Krok 1: Podłącz telefon z systemem Android do komputera

Na początek podłącz zablokowane urządzenie z systemem Android do komputera, w którym uruchomisz aplikację dr.fone – Unlock (Android). Aplikacja błyskawicznie i automatycznie wykryje podłączone urządzenie i powiadomi cię o tym. Kliknij przycisk „Start”, by rozpocząć proces odblokowywania urządzenia.

Krok 2: Podaj dane urządzenia

Aby rozpocząć odblokowanie, musisz podać dane telefonu (m.in. markę, nazwę i model). Następnie zaakceptuj warunki usługi i kliknij przycisk „Dalej”.

Krok 3: Uruchom telefon w trybie pobierania

Uruchom telefon w trybie pobierania za pomocą odpowiedniej kombinacji klawiszy. Możesz to zrobić, korzystając z wyświetlanych instrukcji w interfejsie aplikacji.

Krok 4: Odblokuj telefon z systemem Android

Gdy telefon uruchomi się w trybie pobierania, aplikacja rozpocznie proces wysyłania na telefon pakietu odzyskiwania. Poczekaj na zakończenie procesu pobierania – nie odłączaj w tym czasie telefonu od komputera.

Po pobraniu pakietu aplikacja automatycznie uruchomi ponownie twoje urządzenie, a przy okazji zainstaluje nową wersję oprogramowania. Możesz teraz bezpiecznie odłączyć telefon od komputera i odblokować go.

Możesz także obejrzeć krótki tutorial, jak odblokować urządzenie systemem Android:

 

Jak widać, aplikacja dr.fone – Unlock (Android) to dobrze funkcjonujące i bardzo bezpieczne narzędzie, które pozwala odblokować dowolne urządzenie z systemem Android. Zablokowanie urządzenia może się przydarzyć niespodziewanie, zalecamy więc mieć tę aplikację pod ręką. Błyskawicznie pomaga poradzić sobie w nieprzewidzianej sytuacji i zapewnia pełen bezproblemowy dostęp do urządzenia z systemem Android.