Huawei MateBook D14 rynkowym hitem na rynku laptopów

Jak wynika z danych GfK Polonia, udział Huawei w polskim rynku laptopów w segmencie 2400-2800 PLN sięgnął w marcu aż 22,6%,. W dużym stopniu jest to zasługa Huawei MateBook D14, który jest dziś jednym z najchętniej kupowanych laptopów w Polsce.

Konsumenci docenili Huawei MateBook D14 za wysoką jakość i przystępną cenę. Laptop ma solidną aluminiową obudowę, przy czym pozostaje relatywnie lekki i smukły. Wyposażony został w ekran FullHD o przekątnej 14 cali, pojemny dysk SSD oraz procesor AMD Ryzen™ 5. Cztery głośniki przy wsparciu technologii Dolby Atmos® zapewniają czysty i przestrzenny dźwięk, zarówno w niskich i wysokich częstotliwościach.

To wszystko sprawia, że laptop Huawei przez wielu klientów został już okrzyknięty idealnym laptopem dla całej rodziny. - Służy nie tylko dorosłym, ale też dzieciakom i nastolatkom, którzy potrzebują go do multimedianej rozrywki, np. oglądania filmów, słuchania muzyki, grania, ale też do szkoły lub pracy – mówi Dominik Wierusz-Walknowski, Marketing Manager odpowiedzialny za segment laptopów w Huawei Consumer Business Group w Polsce.

Ofertę laptopów Huawei z serii MateBook D uzupełnia urządzenie z większym ponad 15-calowym ekranem. Laptop ten dostępny jest w dwóch konfiguracjach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ graficzny Intel UHD 620, drugi - rozwiązanie hybrydowe z dyskiem SSD na 128 GB oraz dyskiem talerzowym HDD do zapisu jednego terabajta danych oraz dedykowaną kartę graficzną NVIDIA.

- Oba modele pozwoliły nam zbudować wyjątkowo silną pozycję na średniej półce cenowej. Idealnie wpasowują się w potrzeby Polaków – mówi Tomasz Wnukowski, PC Sales Manager w Huawei Consumer Business Group w Polsce.

MateBook D14 i Huawei MateBook D15 nie są jednak jedynymi laptopami Huawei. W ofercie dostępne są także produkty premium. W marcu firma wprowadziła na rynek Huawei MateBook 13 z innowacyjną funkcją OneHop. Umożliwia ona zbliżeniowy i błyskawiczny przesył danych między wybranymi smartfonami Huawei, a laptopem. W ciągu minuty One Hop może przerzucić nawet 500 zdjęć, a film (1GB) jeszcze szybciej.

OneHop dostępny jest także w modelu MateBook X Pro (2018), którego użytkownik może cieszyć się dotykowym ekranem i kamerą chowaną w klawiaturze. Aktywne chłodzenie z nowoczesnym układem wentylatorów oraz odporność klawiatury na zachlapania podnoszą komfort i bezpieczeństwo pracy.

Jak mówi Jefferson Zhang, Dyrektor Zarządzający Huawei Consumer Business Group w Polsce, firma chce zostać liderem rynku laptopów w Polsce w ciągu kilku lat. W niespełna rok firma zdobyła już 5% udziałów w rynku w ujęciu ilościowym.