Nowe laptopy Huawei MateBook - 13 oraz X Pro. Który wybrać? Sprawdź!

Doświadczony freelancer, który potrzebuje niezawodnego i wydajnego sprzętu, nowoczesny influencer, który żyje w świecie mobilnych rozwiązań, a może manager, który nie może pozwolić sobie na stratę czasu będącą wynikiem długotrwałej synchronizacji danych podczas pracy?

Nowe laptopy Huawei MateBook – 13 oraz X Pro – to doskonałe propozycje dla wszystkich pracujących zdalnie. Który z nich będzie lepszym rozwiązaniem dla cyfrowego nomada, a który dla mobilnego managera?

Innowacje i wydajność

Niezależnie od tego, czy pracujemy w domowym zaciszu, biurze coworkingowym czy „pod palmą”, wszystkich specjalistów łączy jedno – poszukiwanie niezawodności oraz innowacyjnych rozwiązań podnoszących efektywność pracy. Oba laptopy Huawei mają więc sporo cech wspólnych, które doceni każdy użytkownik.

Modele MateBook 13 oraz X Pro łączy ultra cienka, elegancka aluminiowa obudowa, która zapewnia odpowiednią wytrzymałość w podróży i doskonale prezentuje się w trakcie spotkań z klientami i partnerami biznesowymi. Zaledwie 1,3 kg i kompaktowe rozmiary kryją w sobie najwyższą wydajność. Laptopy wyróżnia długi czas pracy za sprawą baterii 42 Wh w modelu MateBook 13 oraz 57,4 Wh w urządzeniu X Pro. Przekłada się to między innymi na odpowiednio 10 i 12 godzin ciągłego odtwarzania filmów video. W razie potrzeby funkcja szybkiego ładowania Quick Charge pozwala w krótkiej chwili znacząco przedłużyć czas pracy urządzenia.

MateBook 13 oraz X Pro stanowią efekt pogoni za informacją ułatwiającą pracę użytkowników. Co firma Huawei proponuje klientom tym razem? Koniec z powolnym przesyłaniem danych przy pomocy kabla. Właściciele smartfonów Huawei mogą tego dokonać z oszałamiającą prędkością, zbliżając do siebie dwa urządzenia. Dzięki technologii OneHop transfer 1 GB danych trwa zaledwie 35 sekund, co odpowiada na przykład 500 fotografiom przesłanym w niecałą minutę.

Dla freelancera laptop to także źródło rozrywki w postaci filmów i muzyki, dlatego oba urządzenia wyposażono w innowacyjną technologię Dolby Atmos®, która dorównuje efektom dźwiękowym spotykanym w nowoczesnych kinach. Odbioru dźwięku nie będzie zaburzał pracujący bezgłośnie dysk SSD o pojemności 512 GB, który dodatkowo jest odporny na wstrząsy, na co zwrócą uwagę najbardziej mobilni cyfrowi nomadzi.

MateBook 13 – maksimum komfortu i bezpiecznej pracy, także w podróży

Laptop MateBook 13 wyposażono między innymi w niezwykłe wydajny procesor Intel® Core™ i5-8265U ósmej generacji, co w połączeniu ze wspomnianym dyskiem SSD, 8 GB pamięci RAM oraz dedykowaną kartą graficzną NVIDIA® GeForce® MX250 pozwala na wykonywanie wielu zadań jednocześnie, także w chmurze i popuszczenie wodzy kreatywności.

Niezwykłe przyjemną pracę gwarantuje innowacyjny system chłodzenia w postaci podwójnych wentylatorów Shark Fin 2.0, co pozwala utrzymać stabilną temperaturę, a jednocześnie nie generuje zbędnego dźwięku. O komfort oczu dba ekran FullView 2K, wokół którego znajdują się ramki o grubości zaledwie 4,4 mm. Ekran pozwala dostrzec więcej kolorów i wyraźnych szczegółów. Autorskie oprogramowanie Huawei filtruje do 30% męczącego oczy niebieskiego światła. Jednocześnie laptop może automatycznie regulować nasycenie bielą i kontrast kolorów, aby wzrok użytkownika się nie przemęczał.

MateBook X Pro, czyli maksymalne zasilanie kreatywności

Innowacyjnych rozwiązań nie brakuje także w modelu MateBook X Pro, wyposażonym w bardzo wydajny procesor wydajny procesor Intel® Core™ i5-8265U ósmej generacji, kartę graficzną NVIDIA® GeForce® MX150 z 2 GB pamięci GDDR5 oraz 8 GB szybkiej pamięci DDR4 2133 MHz i odporny na wstrząsy cichy dysk SSD 512 GB.

MateBook X Pro to praca i rozrywka na najwyższym poziomie. Ekran FullView zajmujący aż 91% górnej części laptopa zawiera nowoczesny wyświetlacz 3K LTPS o rozdzielczości aż 3000x2000 pikseli, który w 100% odtwarza gamę kolorów sRGB. Ekran dotykowy pokryto powłoką minimalizującą widoczność śladów palców Corning Gorilla. To potężne urządzenie mieści się w niewielkiej, bo ważącej jedynie 1,33 kg obudowie o grubości 14,6 mm.

Jeden z trzech 3 portów USB obsługuje technologię Thunderbolt™ 3. W ten sposób do komputera można podłączyć na przykład ekran 4K i zewnętrzną kartę graficzną. Rozwiązanie sprawia, że niewielki laptop staje się idealnym narzędziem do prezentacji multimedialnych. Włącznik zasilania zawiera czytnik linii papilarnych, który pozwala na zalogowanie się w ciągu 8 sekund, a powiększony touchpad i odporna na zachlapania klawiatura Chiclet ułatwiają pracę w każdych warunkach.

Która z najnowszych propozycji Huawei lepiej spełnia twoje oczekiwania?