Green Retinol - Odmłodzenie z Natury

Od lat poszukujesz kremu, który skutecznie, a zarazem naturalnie wspomoże Cię w walce o młody wygląd skóry? Ufasz roślinnym składnikom, ale obawiasz się, że ich działanie może być zbyt słabe dla dojrzałej cery? Postaw na naturę wspartą nowoczesnymi technologiami opracowaną przez kobiety dla kobiet.

Ekspertki Laboratorium Naukowego Lirene od lat wspierają cię w dbaniu o cerę, a wychodząc naprzeciw twoim oczekiwaniom i postępującym zmianom w skórze, sięgnęły po naturalne, skuteczne składniki, które zamknęły w formuły kosmetyków Lirene Green Retinol. To linia certyfikowanych kosmetyków odmładzających, które właściwości przeciwzmarszczkowe czerpią z substancji aktywnych pochodzenia roślinnego. Swoją nazwę linia zawdzięcza składnikowi – ekstraktowi z amazońskiego ziela Picão Preto, będącego 100% naturalnym odpowiednikiem retinolu. Choć jego wykorzystanie nie jest powszechne w Europie, to jednak w Ameryce, Azji, Afryce i Oceanii tradycyjnie stosuje się je w medycynie ludowej m.in. do leczenia ran i oparzeń.

SKUTECZNE FORMUŁY

Picão preto, inaczej nazywany zielonym retinolem, to składnik, który zwiększa jędrność skóry i wypełnia zmarszczki, chroni przed starzeniem środowiskowym, rozjaśnia przebarwienia, wzmacnia barierę naskórkową oraz reguluje podziały komórek i natłuszczenie skóry. W linii Green Retinol wykorzystano standaryzowany, certyfikowany ekstrakt z ziela picão preto, pozyskany w ekologiczny sposób – ekstrakcją nadkrytycznym CO2.

Każdy z kremów dodatkowo zawiera hydrolat różany oraz naturalne oleje i masła dopasowane do potrzeb skóry w wieku 50+, 60+ oraz 70+.

EKOLOGIA

Produkty Lirene Green Retinol certyfikowane zostały przez ECOCERT GREENLIFE zgodnie ze standardem COSMOS NATURAL. Co to oznacza? Certyfikat gwarantuje, że zostały wytworzone w sposób możliwie najbardziej przyjazny środowisku i odpowiedzialny społecznie. Kosmetyki te zawierają ponad 99% składników pochodzenia naturalnego – oprócz Picão preto znajdziesz wśród nich wodę różaną (hydrolat z róży damasceńskiej), naturalny chlorofil, który nadaje kremom zielony kolor i zapach różany pochodzenia naturalnego. Skuteczne formuły zamknięte zostały w ekologicznych opakowaniach. Kartonik został wytworzony z materiału pochodzącego z recyklingu oraz dobrze zarządzanych lasów posiadajacych certyfikat FSC®. Słoiczek powstał z biotworzywa, przy produkcji, którego zmniejszona jest emisja CO2 i paliw kopalnych. Kosmetyki Lirene tworzymy z wykorzystaniem energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Opakowania naszych kosmetyków nadają się do recyklingu, a na kartonikach kremów znajdziesz schemat prawidłowej segregacji, co pomoże ci odpowiednio segregować je po zużyciu. Jeśli lubisz analizować składy i zależy ci na rzetelnej informacji, co oznaczają nazwy składników na liście INCI, na opakowaniu kremów Green Retinol znajdziesz ich opisy, dzięki czemu możesz być pewna, że formuły są przyjazne naturze.