Już niemal 3000 uchodźców zgłosiło się do programu pomocowo-rozwojowego "Wygraj Rozwój"

Trwa pilotaż programu "Wygraj Rozwój" Fundacji Totalizatora Sportowego i Manpower. W ramach działań 4000 osób z Ukrainy otrzyma szansę na naukę języka polskiego, szkolenie zawodowe i zaproszenie do procesu rekrutacyjnego. Zgłoszeń nieustannie przybywa również ze strony pracodawców, dla których udział w akcji także jest bezpłatny.

Chęć udziału w programie „Wygraj rozwój", który wystartował z początkiem sierpnia, zgłosiło już ponad 3000 uchodźców z Ukrainy. Coraz więcej zgłoszeń napływa ze strony firm zainteresowanych pomocą oraz rekrutacją przeszkolonych w ramach działań kandydatów. Udział w programie jest bezpłatny, skierowany do pracodawców wszystkich branż – zapotrzebowanie na pracowników mogą zatem zgłaszać organizacje z obszarów HR, finansów, księgowości, administracji, ale także logistyki wewnętrznej, produkcji czy magazynowania. Część uczestników jest już w trakcie szkoleń specjalizacyjnych oraz językowych, dzięki którym rozpoczną pracę w Polsce, a pracodawcy, poza realną pomocą, zyskają w pełni wykwalifikowanych pracowników. Wszystkie informacje na temat programu oraz formularze zgłoszeń dostępne są na stronie www.wygrajrozwoj.pl.

Celem projektu „Wygraj rozwój" jest długofalowe wsparcie i aktywizacja zawodowo-społeczna uchodźców Ukrainy w Polsce, ale także odpowiedź na bieżące potrzeby rynku pracy. Działania zakładają otwartość na rozmowy z firmami, które potrzebują pracowników chętnych do nauki i pracy m.in. na stanowiskach obszarów administracyjnych, HR, finansowych, sprzedażowych, produkcyjnych czy magazynowych.

Dla pracodawców udział w programie to możliwość pozyskania pracowników z pożądanymi umiejętnościami, bez ponoszenia dodatkowych kosztów rekrutacji oraz szkoleń. Kandydaci chcący znaleźć pracę w Polsce otrzymają szansę na zdobycie nowych kompetencji i stabilnego zatrudnienia. Udział w programie jest bezpłatny, a firmy i uchodźcy, zainteresowani dołączeniem do programu Manpower i Fundacji Totalizatora Sportowego, mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony www.wygrajrozwoj.pl, a w razie pytań pisać na adres wygrajrozwoj@manpower.pl.