Spłata długu tak prosta jak opłacenie dostępu do ulubionych seriali lub muzyki? To możliwe!

Wygoda i oszczędność czasu - te dwa czynniki bierzemy pod uwagę coraz częściej, gdy decydujemy się na dietę pudełkową, popularnego robota kuchennego czy zakupy z dostawą do domu. Przydaje się to w zasadzie każdemu - zabieganym rodzicom i zajętym singlom. Równie wygodnie i oszczędzając czas możesz opłacać swoje zadłużenie w KRUKu - 100% online.

KRUK S.A. to największa firma windykacyjna w Polsce. Od kilku lat mocno idzie z duchem czasu i stawia na rozwiązania online: począwszy od podpisu elektronicznego, możliwości zawarcia ugody całkowicie przez Internet, aż po chociażby wirtualną asystentkę Emilię, czyli bota. KRUK nie tylko stworzył platformę online do obsługi zadłużenia e-kruk.pl, ale także uruchomił automatyczne płatności cykliczne, by spłata była dla klienta jeszcze prostsza i szybsza.

Czym są automatyczne płatności cykliczne?

Jak sama nazwa wskazuje, automatyczne płatności cykliczne to takie, które dzieją się bez udziału człowieka i następują w pewnych odstępach czasu. Zazwyczaj raz w miesiącu. Na podstawie udzielonej zgody z karty płatniczej pobierane są środki na opłacenie usług. Dzięki temu nie musisz co miesiąc logować się na swoje konto bankowe. Wszystko dzieje się automatycznie.

Ta metoda pobierania środków w ostatnim czasie zyskuje sporą popularność. Kiedyś opłacaliśmy w ten sposób chociażby rachunki w telekomach czy u dostawców prądu. Dzisiaj dzięki niej możemy regulować należności za cyfrowe prenumeraty gazet, pudełka subskrypcyjne (herbaty, kosmetyki, a nawet – zakup bielizny w postaci bokserek), płatne wersje serwisów rodzaju YouTube, Spotify czy cieszyć się nieprzerwanym dostępem do takich platform jak Netflix czy HBO Max.  

A ponieważ zgodę można w każdej chwili odwołać, zachowujemy pełną kontrolę nad swoimi finansami.

Włączając wybraną usługę, wyrażasz jedynie zgodę na automatyczne pobieranie pieniędzy z naszej karty. Należy też podać jej numer, datę ważności oraz kod zabezpieczający. Dzięki temu nie musisz pamiętać o regulowaniu comiesięcznych płatności. Kluczowy wymóg, to zapewnienie odpowiednich środków na koncie w dniu płatności raty.

Dla kogo usługa cyklicznych płatności?

Można śmiało powiedzieć, że cykliczne płatności to opcja dla każdego. Jeśli regularnie na Twoje konto wpływają środki pieniężne/pieniądze a swoje zobowiązania regulujesz cyklicznie i robisz to online, to rozwiązanie jest dla Ciebie.

Im więcej rachunków i innych płatności masz, tym bardziej warto rozważyć ułatwienie sobie życia. Ponieważ, im więcej rachunków uda się regulować automatycznie, tym więcej czasu pozostanie Ci na przyjemności. Również dlatego, że każda firma ma inne terminy opłacania rachunków i szybko można się pogubić, który przelew powinien wyjść 10., a który już 5. dnia danego miesiąca. Dzięki płatnościom cyklicznym możesz mieć niemal pewność, że wszystko zostanie opłacone w terminie. Niemal, ponieważ po twojej stronie pozostanie zadbanie o to, by na  koncie znajdowała się odpowiednia ilość pieniędzy.

Dlaczego decydujemy się na automatyzację płatności?

Przede wszystkim dla wygody i oszczędności czasu. Automatyczna płatność cykliczna (APC) w KRUKu to wyjście naprzeciw potrzebom Klientów, którzy chcą regularnie spłacać swoje raty, ale mają problemy z terminowością. Tempo życia, liczba bodźców i powiadomień, z jakimi stykamy się każdego dnia, powoduje, że łatwiej nam zapomnieć o ważnych sprawach, m.in. takich jak terminowe regulowanie rachunków. Automatyczne płatności są wygodne. Gdy już raz je skonfigurujemy, nie wymagają podejmowania żadnych działań. Możesz korzystać z tego rozwiązania tak długo, jak długo masz na to ochotę i w dowolnym momencie zrezygnować z dalszej subskrypcji danych treści. Masz pełną kontrolę nad swoimi finansami. Nie chcesz dalej korzystać z YouTube Premium czy prenumeraty Newsweeka? Wystarczy zalogować się na swoje konto i wybrać opcję anulacji subskrypcji. Wówczas kolejna płatność nie zostanie już pobrana, a dostęp do usługi zakończy się wraz z upływem okresu rozliczeniowego, czyli jeśli opłata zawsze schodziła np. 5 dnia miesiąca, to swojej muzyki bez reklam możesz słuchać do 4. dnia miesiąca. W przypadku automatycznej płatności w KRUKu jest to równie proste, ale wygląda to trochę inaczej. Jak?  

Jak włączyć automatyczną płatność cykliczną w KRUKu?

W KRUKu automatyczną płatność cykliczną można uruchomić, by spłacać raty ugody. Może to być zarówno ugoda, którą już Klient spłaca w inny sposób lub nowa ugoda, której propozycję zawarcia dopiero otrzymał. Płatność cykliczną najwygodniej jest uruchomić na platformie e-kruk.pl, a płatności za raty są realizowane automatycznie z karty zgodnie z ustalonym wcześnie harmonogramem. Założenie konta na e-kruk.pl jest szybkim i intuicyjnym procesem.

Włączenie automatycznej płatności w 3 krokach (źr. KRUK)

Uruchomienie usługi zajmuje najwyżej kilka minut i można to zrobić, nawet jeśli nie masz jeszcze konta na platformie e-kruk.pl!  KRUK nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za uruchomienie ani korzystanie z płatności. W dodatku możesz w dowolnej chwili wycofać swoją zgodę i regulować raty samodzielnie. To naprawdę wygodne rozwiązanie dla każdego, kto chce łatwiej spłacać swoje zadłużenie!

 

Czy automatyczne płatności są bezpieczne?   

Część osób ma wątpliwości, czy korzystanie z płatności cyklicznych jest bezpieczne i czy dane ich karty „nie wyciekną", czyli nie dostaną się w niepowołane ręce. KRUK nie przechowuje informacji o danych karty klienta w sposób, który pozwoliłby na ich dostęp osobom niepowołanym, a nawet pracownikom firmy.

Włączenie płatności cyklicznej w KRUKu przypomina proces dodawania swojej karty płatniczej np. do Google Pay. Do banku, który wydał kartę, wysyłane jest żądanie wygenerowania tokena. Nasz bank generuje token, a system zaszyfrowuje dane tokenizowanej karty. Zatem dane takie jak numer karty, data ważności oraz kod CVV nie trafiają fizycznie do KRUKa. Weryfikacji poprawności danych służy przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę 1 PLN. Ma on na celu sprawdzenie, czy podane dane karty nie zawierają błędów. Wykonanie takiego przelewu jest w pełni bezpieczne – mówi Anna Stefani, Menadżer ds. E-commerce w KRUKu.

Zanim uruchomisz płatność cykliczną w KRUKu

Zanim uruchomisz płatność cykliczną:

  1. Dokładnie zapoznaj się z warunkami, jakie stawia dana firma oraz bank. Sprawdź, czy na pewno uruchomienie polecenia zapłaty, stałego zlecenia czy serii przelewów jest bezpłatne. W KRUKu korzystanie z automatycznej płatności cyklicznej jest całkowicie bezpłatne.
  2. Pamiętaj, by na twoim koncie znajdowały się wystarczające do opłacenia raty środki.
  3. Sprawdzaj również termin ważności swojej karty debetowej. Po jego upływie autoryzacja karty nie będzie możliwa, a płatność nie zostanie pobrana. Jeśli sytuacja ta się powtórzy 3 razy, automatyczna płatność cykliczna zostanie wyłączona, a Ty będziesz zobowiązany do opłacenia zaległej raty ugody w inny sposób, np. przelewem. Dalsze nieopłacenie raty może spowodować wypowiedzenie ugody, więc warto pamiętać o tych terminach.

Automatyczna płatność cykliczna to intuicyjne, wygodne  i bezpieczne rozwiązanie, by terminowo spłacać swoje zobowiązania w KRUKu. Warto spróbować!