6 aplikacji na telefon, które pomogą ci w prowadzeniu biznesu

Nikt nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez smartfona. Warto pamiętać o tym, że telefon w znaczący sposób może ułatwić naszą pracę. Pokazujemy aplikacje, które przydają się w biznesie.

CamCard Free - Business Card R

CamCard FreeCamCard Free fot. CamCard Free

W trakcie spotkań nawiązuje się wiele kontaktów. Rozmówcy wymieniają się wizytówkami, które bardzo łatwo zgubić, zniszczyć lub po prostu o nich zapomnieć. Rzecz jasna wszystkie niezbędne dane możemy przepisać i zachować w telefonie, ale nie jest to wygodne i szybkie rozwiązanie. Dlatego warto zainstalować CamCard Free - Business Card R. Aplikacja jest skanerem wizytówek. Wystarczy zrobić zdjęcie, a dane lądują w programie. CamCard Free - Business Card R segreguje informacje, więc później bardzo łatwo je wyszukać i w razie czego edytować. Aplikacja pozwala też wymieniać się e-wizytówkami z innymi użytkownikami.

Ta sama firma stworzyła również CamScanner. Ta aplikacja skanuje dokumenty, rachunki czy faktury, które później możemy przeglądać i także w razie potrzeby zmieniać ich treść. Wszystkie niezbędne "papiery” mamy w smartfonie, więc warto zainteresować się też tym programem.

Pobierz CamCard Free - Business Card R na Androida

Pobierz Cam Card Free na iOS

Skyscanner

SkyscannerSkyscanner fot. Skyscanner

Skyscanner to bardzo przydatna aplikacja dla osób, które muszą często podróżować. Plusem programu jest jego prostota. Wystarczy wpisać lotnisko, z którego lądujemy i miejsce docelowe. Skyscanner wyszuka wszystkie możliwe połączenia, na dodatek skupiając się na promocjach i okazyjnych ofertach. Loty zamówić można bezpośrednio na smartfonie, więc Skyscanner pozwala zaoszczędzić także na czasie. Aplikacja przyda się również do planowania urlopu. Wystarczy w rubryce miejsce docelowe wpisać "wszędzie”, a Skyscanner wyszuka najtańsze loty do różnych miejsc na całym świecie.

Osoby, które odwiedzają miasta w Polsce i na świecie, powinni mieć również aplikację Uber. Choć firma budzi emocje, to nie da się ukryć, że ułatwia poruszanie się po mieście. Przejazd zamawia się bardzo szybko, a środki pobierane są z karty kredytowej bądź konta PayPal.

Pobierz Skyscanner na Androida

Pobierz Skyscanner na iOS

Primer

GoogleGoogle fot. Google

Primer od Google to aplikacja, która przyda się nie tylko osobom rozkręcającym swój pierwszy biznes. Powinni skorzystać z niej także ci będący na rynku od dawna. Dlaczego? Bo Primer to zestaw lekcji marketingu. Aplikacja w szybki i przystępny sposób, za pomocą krótkich wykładów, pomaga zrozumieć, poznać i opanować tajniki reklamy w Internecie. Primer to jednak nie tylko podstawy, ale też bardziej zaawansowane porady. Fakt, że "kursy” nie trwają więcej niż pięć minut powoduje, że potrzebne informacje można poznać niemal w każdym miejscu - w drodze do pracy, w przerwie czy przed snem.

Pobierz Primer na Android

Pobierz Primer na iOS

Flipboard

FlipboardFlipboard fot. Flipboard

Flipboard to świetne narzędzie dla osób chcących czytać artykuły z różnych miejsc w Sieci, ale niekoniecznie tracić czas na ich wyszukiwanie. Flipboard pozwala wybrać, jakie teksty nas interesują i przedstawia je w przyjemnej dla oka formie. Program pobiera treści z wielu serwisów na całym świecie, dzięki czemu można być na bieżąco ze wszystkimi ważnymi wydarzeniami. Nie marnujemy jednak czasu na przeglądanie plotkarskich newsów, bo spływa do nas tylko to, co nas interesuje. Na przykład wieści biznesowe czy te związane z giełdą.

Pobierz Flipboard na Android

Pobierz Flipboard na iOS

Trello

TrelloTrello fot. Trello

Aplikacja Trello pozwala posegregować zadania, które musimy wykonać. Za pomocą aplikacji możemy wyznaczyć cele współpracownikom albo samemu sobie. Trello pod względem wykonania przypomina zwykłą tablicę z karteczkami. W karty wpisuje się nazwy projektów, a w kolumnach, np. ich status. Panuje tutaj pełna dowolność - może to być lista rzeczy do zrobienia, lista zakupów czy też osób, z którymi trzeba się skontaktować. Karty można oznaczać kolorami, w ten sposób przypisując im ważność. Każda z nich może mieć datę wykonania, przypisaną osobę (dzięki temu od razu dostaje powiadomienia, jeśli jakieś dane zostaną zmodyfikowane) czy checklistę - w ten sposób łatwo sprawdzić postęp prac. Trello przyda się osobom zarządzającym grupom, ale też tym, które same chcą kontrolować swoją pracę. Trello w czytelny i przejrzysty sposób wyświetla zadania, które trzeba zrobić i cele, które udało się już zrealizować.

Pobierz Trello na Android

Pobierz Trello na iOS

Sunrise Calendar

Sunrise CalendarSunrise Calendar fot. Sunrise Calendar

Sunrise Calendar to jeden z najpopularniejszych i według wielu jeden z najlepszych mobilnych kalendarzy. Pozwala planować kwestie związane z pracą, wolnym czasem czy obowiązkami domowymi. Zalety Sunrise Calendar to przede wszystkim wygląd i przystępna obsługa. Na dodatek aplikacja współpracuje z innymi programami, także z serwisami społecznościowymi. Dzięki temu do planowanych wydarzeń zapraszać możemy współpracowników lub członków rodziny. Akcjom przypisuje się nie tylko datę czy uczestników, ale też miejsce, które od razu zaznaczane jest na mapie - od razu wiadomo, gdzie trzeba dojechać. Przydatne przy okazji spotkań w nowych miastach.

Pobierz Sunrise Calendar na Android

Pobierz Sunrise Calendar na iOS