Najlepszy przyjaciel przedsiębiorcy? Odpowiedni samochód

Nowy Opel Astra może pełnić funkcję asystenta, opiekuna i doradcy nawet najbardziej wymagającego przedsiębiorcy. Jednocześnie zadba o jego komfort i dobre samopoczucie. Jak to możliwe?

Co łączy praktycznie każdego przedsiębiorcę i biznesmena, niezależnie od tego, czy mówimy o szefie wielkiego koncernu, czy właścicielu małego salonu z armaturą łazienkową? Brak czasu. Człowiek, który ma na głowie setki spraw dziennie, potrzebuje chwil wytchnienia i wsparcia. A że gros swojego czasu często spędza w aucie, producenci samochodów zaczęli wychodzić naprzeciw jego oczekiwaniom.

Od początku swojej obecności na rynku Astra nowej generacji (w wersji Hatchback lub Sports Tourer) oferowana jest z osobistym opiekunem kierowcy Opel OnStar. To innowacyjny system, który zapewnia całodobowy dostęp do szerokiej gamy pomocnych usług i rozwiązań praktycznie w całej Europie. Bardzo często nazywany jest „Aniołem Stróżem kierowcy”. Dlaczego?

W razie zagrożenia może automatycznie wezwać pomoc bez udziału kierowcy. Otwarcie poduszki powietrznej powoduje automatyczne wysłanie wiadomości alarmowej. Po jej otrzymaniu doradca - człowiek, a nie komputer - połączy się z pojazdem w celu ustalenia, czy kierowca potrzebuje pomocy. W przypadku braku odpowiedzi na miejsce zdarzenia natychmiast wysyłane zostaną służby ratunkowe.

Pomocny w każdej sytuacji

OnStar to nie tylko bezpieczeństwo, ale również oszczędność czasu. A jak wiadomo, czas to pieniądz. W jakich sytuacjach system sprawdza się najlepiej? OnStar pomoże np. znaleźć samochód na parkingu, co jest szczególnie ważne, kiedy spieszymy się na spotkanie z ważnym klientem. Następnie wskaże miejsce, do którego chcemy dotrzeć, a kiedy okaże się, że zaczyna brakować paliwa, znajdzie najbliższą stację benzynową.

Jest również niezawodny podczas podróży służbowej i na etapie jej planowania. OnStar samodzielnie wyszuka hotel o odpowiednim standardzie, a przed samym wyjazdem dokona oceny stanu technicznego samochodu, m.in. zmierzy ciśnienie w oponach, sprawdzi silnik oraz skrzynie biegów. Ponieważ system obsługuje kierowców w ośmiu językach, w sytuacji kryzysowej za granicą może być nawet tłumaczem.

A jeśli już mowa o sytuacjach kryzysowych, warto w tym miejscu dodać, że Opel Astra OnStar ma również wmontowany GPS oraz modem LTE, które pomogą odnaleźć skradzione auto.

Wsparcie dla zagonionych

Ciągły pośpiech, urywające się telefony, stres oraz zmęczenie powodują, że bardzo łatwo zapomnieć o podstawowych czynnościach, takich jak np. zamknięcie samochodu. Producent Opla przewidział również i taką sytuację. Dzięki aplikacji MyOpel zamki w samochodzie Opel Astra można sprawdzić w smartfonie, bez konieczności opuszczania np. sali konferencyjnej, gdzie odbywa się ważne spotkanie.

Łukasz Jakóbiak, prowadzący talk-show „20m2”, testując Astrę z systemem OnStar, kilkakrotnie udowodnił, że to rozwiązanie ma jeszcze więcej zalet i jest pomocne praktycznie w każdej sytuacji. Doradcy podczas rozmowy telefonicznej nie zaskoczyło pytanie ani o najbliższy urząd stanu cywilnego, ani o zorzę polarną.

Nie powinno zatem dziwić to, że system OnStar otrzymał pierwszą w historii marki nagrodę „Award de l'Innovation”, przyznawaną przez francuskie wydanie magazynu „Auto Moto”.

Jeszcze bardziej bezpieczny

OnStar to nie jedyny atut Nowego Opla Astra. Producent w trosce o bezpieczeństwo kierowców zastosował również inne rozwiązania np. system - OpelEye. Odgrywa on bardzo ważną rolę podczas długich i nużących podróży służbowych. Dzięki OpelEye szerokokątna kamera umieszczona w samochodzie samodzielnie rozpoznaje ograniczenia prędkości i znaki zakazu (ruchu lub wjazdu) oraz kontroluje odległości między pojazdami. W razie zagrożenia alarmuje kierowcę sygnałem dźwiękowym, a także wizualnymi na panelu wskaźników. Przy prędkości do 60 km/h system aktywuje automatyczne hamowanie.

Bezpieczną jazdę wspomagają także reflektory matrycowe LED IntelliLux, które umożliwiają swobodne korzystanie ze świateł drogowych bez oślepiania innych uczestników ruchu.

Piękny, komfortowy i praktyczny

I wreszcie to, co tak naprawdę widoczne jest na samym początku, czyli atletyczna sylwetka, wyraziste kontury oraz falująca linia dachu. Tak najkrócej i najdokładniej można opisać wygląd Nowego Opla Astra Hatchback. Interesujące dopełnienie stanowią eleganckie koła oraz wysoka jakość wykończenia. Poczucie luksusu oraz komfortu zapewnią również ergonomiczne fotele przednie, a zwłaszcza elektronicznie regulowany fotel AGR kierowcy z systemem wentylacji i masażu. Po ciężkim dniu pracy, podróż w takich warunkach to relaks i prawdziwe ukojenie.

Charakterystyczna dla przestronnego Opla Astra Sport Tourer jest natomiast praktyczna i unikalna funkcja bezdotykowego otwierania oraz zamykania klapy bagażnika. Wystarczy pod tylnym zderzakiem wykonać w powietrzu ruch stopą, aby otworzyć bagażnik, a potem powtórzyć taki sam gest, aby zamknąć klapę. Idealne rozwiązanie w sytuacjach, gdy mamy zajęte ręce.

Wymienione wyżej rozwiązania zostały docenione przez 58-osobowe jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 22 kraje europejskie. To zaszczytne gremium przyznało Astrze tytuł „Samochodu Roku 2016”. Dyrektor generalny Firmy Oper dr Karl-Thomas Neumann odebrał trofeum w przeddzień pierwszego dnia prasowego 86. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.