Idealne auto dla nowoczesnego biznesmena? Powinno spełniać te 5 warunków

Prowadzenie biznesu to wielkie wyzwanie, nic więc dziwnego, że większość przedsiębiorców ma wyśrubowane wymagania wobec siebie, współpracowników, partnerów i używanego sprzętu. Dotyczy to także, a może i przede wszystkim samochodów. W końcu auto świadczy o klasie posiadacza!

1. Własny asystent to podstawa

Prowadzisz własny biznes i masz mało czasu? To normalne w biznesie. Dlatego właśnie producenci samochodów starają się oferować klientom coraz dalej idące udogodnienia. Opel jest dobrym przykładem. Kierowcy, którzy wybrali któryś z modeli Insignia z systemem OnStar, 24 godziny na dobę mają do dyspozycji osobistego asystenta.

Zakres jego pomocy jest prawie nieograniczony! Konsultanci pracujący na infolinii OnStar mogą nie tylko wezwać pomoc w przypadku awarii lub wypadku, ale również wskażą najbliższą stację benzynową. To jeszcze nie koniec, pomogą również w wyborze hotelu o określonym standardzie, a nawet doradzą, gdzie kupić szampana. Na wypadek, gdyby trzeba było świętować sukces nowego przedsięwzięcia.

2. Niech auto dba o twoje bezpieczeństwo

Ale system OnStar za zadanie ma przede wszystkim dbać o Twoje bezpieczeństwo i to bez chwili zawahania. A w życiu, tak jak i w biznesie, pewność że jesteś w dobrych rękach jest więcej niż istotna. OnStar to zaawansowany system ratunkowy, który w razie wypadku prześle sygnał SOS oraz dane o Twojej lokalizacji do służb medycznych – stanie się to automatycznie w momencie, gdy po wypadku nie będziesz reagował lub gdy sam wciśniesz umieszczony w podsuficie przycisk SOS.

3. Musi dopasowywać się do ciebie, nie ty do niego

Wybrane modele Opla wyposażone są w kilka systemów, które sprawiają, że samochody stają się bardziej elastyczne. To cecha, która powinna zainteresować każdego biznesmena. Co dokładnie oznacza?

FlexFloor to system montowania podłogi. Dzięki niemu w samochodzie można dowolnie zmieniać położenie podłogi, np. ustawić ją na samym dole, aby uzyskać największą objętość bagażową. FlexRail pozwala lepiej zorganizować przestrzeń między siedzeniami i zachować porządek, co w praktyce okazuje się niezwykle ważne. FlexSpace pozwala zmienić układ siedzeń, aby stworzyć komfortowe warunki dla kilku pasażerów lub zmieścić duży bagaż. FlexRide to aktywny układ zawieszenia kontrolowany elektronicznie. Umożliwia kierowcy dostosowanie charakterystyki pracy systemu do swojego stylu jazdy. System dostępny jest w modelach np. Insignia Sports Tourer oraz Insignia Country Tourer.

Potrzebujecie przewieźć samochodem nietypowy pakunek, a nie macie czasu na czekanie, aż z firmy przyjedzie dostawczy van? Elastyczność jest w cenie.

4. Ma być nowoczesne

Nie oszukujmy się – dostosowywanie się do realiów otaczającego nas świata jest ważne. Wyprzedzanie ich i myślenie o przyszłości jest kluczowe! Dlatego biznesmeni oczekują nowoczesnych rozwiązań, które nie zestarzeją się w pół roku.

Dzięki innowacyjnym systemom samochody same rozpoznają znaki i wiedzą, kiedy należy ograniczyć prędkość. Jak to możliwe? Takie modele jak Opel Insignia Sports Tourer oraz Insignia Country Tourer zostały wyposażone w autorski system OpelEye.

Dzięki niemu szerokokątna kamera umieszczona w samochodzie samodzielnie rozpoznaje ograniczenia prędkości i znaki zakazu (ruchu lub wjazdu). System informuje kierowcę odpowiednim symbolem wyświetlanym na desce rozdzielczej. OpelEye rozpoznaje znaki z odległości stu metrów! Algorytmy są w stanie rozpoznać nie tylko rodzaj znaku, ale podać konkretnie obowiązującą prędkość, np. 40 km/h.

Kolejnym nowoczesnym i ważnym elementem modeli takich jak Opel Insignia jest 8-calowy ekran dotykowy. Umożliwia on współpracę ze smartfonami z systemem Android (system Android Auto) lub iOS (Apple Car Play). Jeden ekran dotykowy prezentuje jednocześnie nawet 8 ikon aplikacji. Można go skonfigurować zgodnie ze swoimi upodobaniami oraz zapamiętać do 60 ustawień (stacje radiowe, pliki muzyczne, numery telefonu).

Wybieranie stacji radiowych, uruchamianie ulubionych aplikacji oraz wykonywanie połączeń telefonicznych jest także możliwe za pomocą komend głosowych. Dzięki temu nie będziemy musieli odrywać wzroku od jezdni. To bezpieczne, prawda?

5. Ma być klasowe i oszczędne

Na pierwszy rzut oka te dwie cech się wykluczają. Luksus i piękno jest ważne, dobrze wyglądające auto robi wrażenie na partnerach w interesach. Ale każdy przedsiębiorca wie, że co innego inwestycja w jakość, a co innego wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Insignia może być tu dobrym przykładem. Ktoś mógłby powiedzieć, że to model tylko dla prezesów wielkich przedsiębiorstw. Błąd. Autem tego typu mogą zainteresować się nie tylko najbogatsi. A prestiż ten sam!

Silniki Opla wyposażone są w technologię Twinport, która pozwala oszczędzić nawet 6-7% paliwa! Pozwala to nie tylko na realne oszczędności, co jest szczególnie istotne podczas wyjazdów wakacyjnych czy służbowych podróży. Co istotne, takie rozwiązanie jest bardziej ekologiczne. Twinport zapewnia nie tylko efektywniejsze spalanie, ale i zmniejszenie emisji spalin.

A luksus? W samochodach marki Opel, nawet podczas długiej podróży, odprężają się nie tylko pasażerowie. Ergonomiczne fotele AGR, certyfikowane przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy i terapeutów AGR (Aktion Gesunder Rücken – Akcja na rzecz Zdrowego Kręgosłupa), spełniają najwyższe standardy ergonomii. Fotele, w które został wyposażony m.in. Opel Isignia Sports Tourer oraz Insignia Hatchback, doskonale dopasowują się do sylwetki zapewniając wysoki komfort jazdy.

To nie koniec przyjemności. Kierowcy, którzy wybiorą jeden z wyżej wymienionych modeli, w zimowy poranek, będą mogli podgrzać swój fotel oraz kierownicę, a latem skorzystać z funkcji wentylowania. Ponadto dla wygody kierowcy i pasażerów dostępna w aucie dwustrefowa klimatyzacja została wyposażona w ekrany dotykowe ułatwiające intuicyjne sterowanie. Każdy biznesmen wracający do domu po dniu pełnym wyzwań i stresów doceni takie rozwiązania!