Steruj samochodem ze smartfona - testujemy aplikację usługi Opel OnStar

Z usługą OnStar już nigdy nie zgubimy naszego samochodu w obcym mieście ani nie zapomnimy o opłacie parkingowej. Inteligentne pojazdy są coraz bliżej. Advertisement

Smartfon, który synchronizuje się  z komputerem pokładowym w naszym samochodzie to nic nowego. Zapisane w telefonie kontakty, wiadomości, muzyka i nawet nawigacja już coraz częściej obsługiwane są za pomocą przycisków na kierownicy auta. Naturalnie musiały się w końcu pojawić aplikacje na telefon, które pozwolą sterować samochodem z małego ekranu. 

myOpel, powiedz mi gdzie zaparkowałem

Odświeżona wersja aplikacji myOpel usługi OnStar zawiera wszystkie najpotrzebniejsze funkcje - od prostych, jak sterowanie zamkiem centralnym i sygnałem dźwiękowym, po bardziej złożone. 

Na przykład czy zdarzyło wam się kiedyś zaparkować samochód w nieznanej części miasta? Czy potem mieliście problem by z powrotem trafić na właściwy parking? Z myOpel możecie znaleźć samochód dzięki jego wbudowanej nawigacji GPS. Do tego możecie załączyć zdjęcie poglądowe, dodać własne notatki, a nawet ustawić timer, który powiadomi was o upływie opłaconego czasu parkowania. Z kolei usługa Opel OnStar, która w zeszłym roku weszła do Europy, dodatkowo pozwala m.in. zlokalizować samochód po tym, gdy został skradziony i zdalnie zablokować zapłon. 

myOpel, co się dzieje z moim autem?

W aplikacji sprawdzicie też wiele parametrów samochodu, które są dla was ważne. Możecie sprawdzić ile litrów paliwa pozostało wam w baku, jaki pokonacie dystans zanim zapali wam się rezerwa, a nawet jakie dokładnie macie ciśnienie w każdej z opon. Sprawdzicie też, czy już czas wymienić olej oraz jakie macie średnie spalanie. 

myOpel, co zrobić gdy...?

W aplikacji znajdziecie również link do pobrania instrukcji obsługi waszego samochodu oraz wygodny lokalizator punktów serwisowych Opla. Jeśli jednak potrzebujemy szybkiej pomocy, możemy przez aplikację skontaktować się z pomocą drogową. Pomoc możemy również uzyskać dzięki samochodowemu systemowi OnStar, który w nagłych wypadkach automatycznie nawiąże połączenie z asystentem OnStar. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie wezwać straży pożarnej lub pogotowia, zostanie to zrobione za nas. W trudnych sytuacjach dobrze mieć pod ręką takie rozwiązania. 

Aplikację myOpel można ściągnąć na systemy iOS i Android

Komentarze (16)
Steruj samochodem ze smartfona - testujemy aplikację usługi Opel OnStar
Zaloguj się
 • jar_i_mir

  Oceniono 4 razy 4

  Myślę, że złodzieje są niewymownie wdzięczni za wszelkie rozwiązania umożliwiające zdalny dostęp do samochodu.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  Po auta warte tego, by je ukraść, przyjeżdża się dziś z metalowym kontenerem.

 • zbyszex1

  Oceniono 1 raz 1

  właśnie niedługo kupuje nową Astrę. Dzięki za artykuł, wiem, że nie ma co płacić za tę funkcję.

  Sorki ale funkcje tutaj prezentowane to jakieś bzdety. Nie wiem kiedy mogła by zajść potrzeba aby otwierać telefonem samochód. Z okna działać będzie zwykły pilot w kluczyku. Co do timera aby nie zapomnieć o opłacie za parking to mam już taki w telefonie. Włączę i też zadziała tak samo. To samo tyczy się pozostawienia samochodu w nieznanym mieście. Właściwie zawsze ustawiam znacznik na google maps. Instrukcje i gdzie jest dealer również załatwia mi komórka w chwili obecnej.

  Bez sensu

 • konifer

  Oceniono 5 razy 1

  Artykuł sponsorowany...

 • jakmi

  0

  Niedługo nowym samochodem nie da się wyjechać z podziemnego garażu z powodu braku zasięgu telefonu.

 • gzesiolek

  Oceniono 2 razy 0

  Jeszcze żeby było jasne można zdalnie zablokować zapłon na zasadzie, że jak już wyłączy silnik to już nie zapali... Niestety nie można unieruchomić skradzionego auta (wyłączyć silnika w czasie jazdy), bo tego zabrania prawo...

 • nie_lubie_skrajnosci

  Oceniono 2 razy 0

  Dwa akapity wyżej jest cała rubryka sponsorowana przez Opla...

  Z drugiej strony fajnie że technologia "schodzi pod strzechy".
  W BMW taki system jest już od 5 lat...

 • fakej

  Oceniono 4 razy 0

  Czy z usługą opel onstar możemy podetrzeć sobie tyłek po tym jak załatwimy się na wycieraczkę wieśniackiego opla?

 • radhex

  Oceniono 2 razy 0

  steruj mózgiem autora ze smartfona

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX