Najbardziej ekskluzywne karty świata

Owiane tajemnicą, prestiżowe obiekty pożądania bogaczy. Ich obecność w portfelu to nobilitacja i synonim sukcesu. Oto najbardziej ekskluzywne karty płatnicze świata.

American Express Centurion

American Express CenturionAmerican Express Centurion źródło: American Express

Karta wydawana tylko na zaproszenie. Swój szykowny czarny kolor zawdzięcza anodyzowanemu tytanowi. Opłata początkowa za jej wyrobienie to 7,5 tys. dolarów, do tego dochodzi 2,5 tys. dolarów opłaty rocznej.

Co daje karta Centurion? Choćby całodobowe usługi concierge (załatwią nawet pozornie niemożliwe zachcianki), doradcy zakupowi (można nawet poprosić o zamknięcie sklepu, żeby w spokoju robić zakupy), dostęp do dziesiątek elitarnych klubów, najlepsze usługi w luksusowych hotelach (np. możliwość wynajęcia pokoju bez uprzedniej rezerwacji, w niektórych darmowe noclegi), wypożyczalniach samochodów i restauracjach. A poza tym oczywiście - olbrzymi prestiż.

JP Morgan Chase Palladium

JP Morgan Chase PalladiumJP Morgan Chase Palladium JP Morgan Chase

Karta wykonana ze złota i palladu. Bez limitu kredytowego. Kosztuje „zaledwie” 595 dolarów rocznie, ale dostępna jest wyłącznie dla klientów bankowości prywatnej JP Morgan z aktywami rzędu przynajmniej 25 mln dolarów.

Posiadacze karty JP Morgan Chase Palladium mogą liczyć oczywiście na dedykowane usługi concierge, dostęp do luksusowych lotniskowych saloników VIP, specjalne okazje linii lotniczych czy najlepszej jakości usługi hotelowe.

Dubai First Royale MasterCard

Dubai First Royale MasterCardDubai First Royale MasterCard źródło: Dubai First

Znak szczególny - osadzony w karcie diament i złote ozdobniki. Bez limitu kredytowego, za to tylko na specjalne zaproszenie Dubai First. Usługi concierge Ibrahim al Ansari, CEO banku, zachwalał zdaniem „Jeśli poprosisz o księżyc, spróbujemy go zdobyć!”.

Coutts World Silk Card

Coutts World Silk CardCoutts World Silk Card Coutts

Z usług Coutts Bank korzysta brytyjska rodzina królewska, a to już nobilitacja sama w sobie. Karta kosztuje 350 funtów rocznie, ale jest odpuszczana najbardziej obrotnym klientom – z wydatkami rocznymi rzędu przynajmniej 50 tys. funtów.

Oczywiście lista korzyści dla posiadaczy Coutts World Silk Card zaczyna się od usług concierge. Karta jest też przepustką do lotniskowych saloników VIP.

W Polsce – MasterCard World Signia, Visa Infinite, MasterKey World Elite

MasterCard World Signia, Visa InfiniteMasterCard World Signia, Visa Infinite źródło: Bank Millennium

Klienci w Polsce mogą korzystać m.in. z kart Visa Infinite. W swojej ofercie ma je m.in. PKO Bank Polski, Pekao czy Noble Bank. W PKO BP Visa Infinite kosztuje od 0 do 800 zł (w zależności do aktywności klienta, 0 zł przy średnio miesięcznych wydatkach rzędu 11 tys. zł), w Pekao 900 - 1 200 zł. Visa Infinite w portfelu oznacza m.in. dostęp do usług concierge, wstęp do salonów VIP na lotniskach oraz zniżki w hotelach czy restauracjach na całym świecie.

Bardzo prestiżowe są także karty MasterCard Signia i Elite. Tutaj także w grę wchodzą usługi concierge, wstęp do ekskluzywnych lotniskowych saloników VIP, podwyższenie standardu pokoju hotelowego, preferencyjne warunki w wypożyczalniach samochodów, wszechstronne pakiety ubezpieczeń czy program lojalnościowy World MasterCard Rewards. Taka karta np. w Banku Millennium kosztuje 2 tys. zł rocznie (za darmo dla klientów private banking), a w bankowości prywatnej Friedrich Wilhelm Raiffeisen 1 tys. zł.

Karta Lion's Bank Master Key World EliteKarta Lion's Bank Master Key World Elite Lion's Bank

Ekskluzywnie można też pożyć z kartą MasterKey World Elite od Lion’s Banku. Usługi concierge bank zachwala m.in. naprawą zamka, z ułamanym kluczykiem do bagażnika dachowego na samochodzie na kole podbiegunowym. Do tego dochodzi dostęp do saloników VIP na lotniskach czy do ponad 1 800 powierzchni biurowo-konferencyjnych na całym świecie. Karta kosztuje do 2 tys. zł rocznie, ale jest darmowa m.in. dla posiadaczy konta osobistego.

Więcej o: