PS Vita - Jakie karty obsługuje PlayStation Vita?

PlayStation Vita posiada możliwość uruchomienia kilku typów kart. Przyjrzyjmy się każdemu z nich.

1. Karta pamięci PlayStation Vita (PS Vita Memory Card)

Są to oficjalne karty wyprodukowane przez Sony - różnią się pojemnością. Do wyboru mamy obecnie wersję 4 GB, 8 GB i 16 GB. Są w zasadzie niezbędne do uruchomienia sprzętu.

Zapisujemy na nich gry pobrane z PlayStation Store, wszelakie multimedia - zdjęcia, muzyka, filmy - oraz save'y, czyli zapisy stanu gier.

Operacja wkładania i wyjmowania kart według zaleceń producenta powinna odbywać się przy wyłączonej konsoli, w innym wypadku ryzykujemy uszkodzenie danych lub ich utratę.

Co istotne, po tym jak podłączymy się do PlayStation Network z pomocą PS Vita, nasza karta pamięci zostanie przypisana do naszego konta.

Nie mamy możliwości użycia Memory Stick, które były wykorzystywane przez PSP - Duo i Pro Duo.

Orientacyjne ceny kart:

4 GB - 79,00 zł 8 GB - 139,00 zł 16 GB - 199,00 zł.

2. Karty gier PS Vita (PS Vita Game Card)

Inaczej niż w przypadku PSP, gdzie gry były dostarczane w postaci UMD - tutaj zastosowano specjalne karty. Niektóre będą pozwalać na zrobienie save'a - zapisanie stanu gry - a nawet na zgranie dodatków bezpośrednio na taką kartę. Inne będą wymagać dodatkowego nośnika, czyli kart pamięci - wszystko zależy od danej gry.

Według wskazań producenta wyjmowanie karty lub wyłączenie konsoli w momencie gdy miga ikona wskazująca, że urządzenie korzysta z dostępu do tejże, może spowodować uszkodzenie danych lub ich utratę.

3. Karta SIM (SIM Card)

Dotyczy tylko konsol wyposażony w moduł 3G - karta ta pozwoli na połączenie się z Internetem za pośrednictwem sieci komórkowej w celu korzystania z przeglądarki internetowej, używania naszego konta na Facebooku czy też Twiterze, ale też odwiedzenia PlayStation Store. Nie umożliwia grania w sieci - choć opcja taka będzie najprawdopodobniej dostępna dla tytułów turowych.

Według wskazań producenta kartę SIM można wkładać lub wyjmować jedynie przy wyłączonej konsoli. W innym przypadku ryzykujemy utratą danych lub ich uszkodzeniem.

embed

Sony PlayStation Vita

  • Typ konsoli: Przenośna
  • Pamięć wbudowana: Brak

2 opinie

Podstawowe informacje o Sony PlayStation Vita

Porównaj ceny tego produktu >

dane dostarcza:

embed