Jak sprawdzić wydajność gier w Steam (licznik fps)? Poradnik

Steam w swojej rozwojowej wersji beta wprowadził możliwość sprawdzenia w czasie rzeczywistym wydajności w grach. Do tej pory taką możliwość oferowały jedynie programy zewnętrzne takie jak Fraps. Jak więc uruchomić licznik fps na Steam?

Nasz poradnik odnośnie włączenia wewnętrznego licznika wydajności wyświetlanych klatek na sekundę (fps) zaczynamy od instrukcji włączenia wersji beta klienta Steam (w momencie pisania tego poradnika jedynie włączenie testowej wersji beta Steama gwarantuje dostęp do opcji "In-game FPS Counter" - zapewne w przyszłości zostanie to również wprowadzone do standardowej wersji Steam).

Jak włączyć wersje beta klienta Steam oferującego dostęp do nowych funkcji, w tym fps counter?

1. Najpierw musimy przejść do ustawień programu Steam.

SteamSteam Steam Steam

2. Następnie w zakładce Konto klikamy w pozycję Zmień w dziale Udział w testach beta .

SteamSteam Steam Steam

3. W nowo otworzonej karcie wybieramy z rozwijanej listy pozycję Steam Beta Update i klikamy przycisk OK.

SteamSteam Steam Steam

4. Po zaakceptowaniu wyboru pojawi nam się komunikat o konieczności ponownego uruchomienia klienta Steam. Klikamy OK i czekamy aż dokona się aktualizacja.

SteamSteam Steam Steam

Dzięki zastosowaniu się do tych kroków, nasz klient Steam, będzie teraz aktualizowany do najnowszej testowej wersji - dzięki temu będziemy mogli mieć wgląd w nowości i funkcje niedostępne jeszcze dla normalnych użytkowników, w tym wspomniany przez nas licznik klatek fps.

Jak włączyć opcje licznika w Steam beta?

1. Wchodzimy do ustawień aplikacji Steam.

SteamSteam Steam Steam

2. Następnie w zakładce ustawień o nazwie W grze w pozycji In-game FPS Counter wybieramy jedną z pozycji (dotyczy to położenia licznika klatek - dostępne są lewy górny róg, prawy górny róg, prawy dolny róg i lewy dolny róg). Po wybraniu odpowiedniej opcji akceptujemy nasz wybór klikając OK .

SteamSteam Steam Steam

Od teraz możemy cieszyć się licznikiem wydajności gier pod względem aktualnego poziomu renderowanych klatek na sekundę (fps)!

Alan Wake z licznikiem fps na SteamAlan Wake z licznikiem fps na Steam sciagnij.pl sciagnij.pl

Więcej o: