Minecraft - minimalne wymagania sprzętowe [PC, komputer, laptop]

Minecraft to gra-fenomen polegająca na tworzeniu wewnątrz wirtualnego świata (stworzonego z charakterystycznych pikselowatych klocków) wielu przedmiotów, budynków, czy nawet całego eko-systemu. Poniżej sprawdzicie wymagania tej jakże rozbudowanej w możliwości gry od studia Mojang.

W zależności od ustawień graficznych wewnątrz gry możemy otrzymać różną wydajność na danej konfiguracji sprzętowej, poniżej spisana została minimalna konfiguracja wymagana do uruchomienia gry Minecraft.

Wymagania sprzętowe gry Minecraft:

- System: Windows/Mac OS X/Linux; - Procesor: Intel Pentium 1,6 GHz (praktycznie każdy procesor spełniający wymagania sprzętowe dla danego systemu operacyjnego); - Pamięć: 2 GB RAM (gra może być uruchomiona na sprzęcie z mniejszą ilością pamięci RAM, lecz jej działanie może być niestabilne) ; - Karta graficzna: wszystkie zintegrowane karty graficzne z serii Intel HD ze wsparciem dla OpenGL 2.1 wszystkie zintegrowane karty z serii AMD Radeon HD ze wsparciem dla OpenGL 2.1 wszystkie karty graficzne NVIDIA GeForce i AMD Radeon ze wsparciem dla OpenGL 3.1 - Miejsce na dysku: przynajmniej 500MB wolnego miejsca na dysku na podstawowe pliki gry (wraz z aktualizacjami gra może wymagać więcej miejsca na pliki gry).

Gra do uruchomienia wymaga zainstalowanego na komputerze środowiska Java w wersji 6 Release 45 lub nowszej (w przypadku wersji dla systemów Windows i Mac OS środowisko instalowane jest automatycznie wraz z grą) - najnowsza wersja środowiska Java dostępna jest do pobrania tutaj.

Gra Minecraft dostępna jest na komputery stacjonarne i laptopy z systemami: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Mac OS, Linux.

Gra Minecraft dostępna jest również na konsolach Playstation 3, Playstation 4, Xbox 360 i Xbox One.

Gra Minecraft w specjalnej wersji mobilnej dostępna jest również na urządzeniach z systemem iOS (iPod, iPhone, iPad) i Android (smartfony i tablety) - dostępna do pobrania tutaj .

Sprawdź także:

- Minecraft - darmowe demo do pobrania dla Windows ;

- Minecraft - tapety na pulpit ;

- Poradnik do gry w Minecraft .

Więcej o: