HTC Re Vive - dane techniczne, specyfikacja

Firma HTC, współpracująca przy tym projekcie z firmą Valve, stworzyły gogle rzeczywistości rozszerzonej (VR) o nazwie HTC Re Vive. Jakimi danymi technicznymi jak na razie może się pochwalić ten projekt?

HTC Re Vive - dane techniczne:

- 2 ekrany o rozdzielczości 1200 x 1080 (po jednym ekranie na każde oko);

- odświeżanie 90 Hz (możliwość wyświetlania do 90 klatek na sekundę);

- wejście słuchawkowe (możliwość podłączenia do hełmu własnego zestawu słuchawkowego bez konieczności bezpośredniego podłączania audio do komputera - wersja deweloperska, najprawdopodobniej wersja przeznaczona do sprzedaży będzie posiadała własny zestaw słuchawkowy);

- żyroskop, akcelerometr, laser position sensor - czujniki mające na celu określenie rotacji głowy i położenia hełmu w przestrzeni, czułość ok. 1/10 stopnia;

- do pełnego działania hełmu VR potrzebny jest odbiornik "Steam VR base station", dzięki temu trzymujemy możliwość wykrycia dokładnej pozycji gracza w przestrzeni o powierzchni 5m przestrzennych.

Z pierwszych kopii deweloperskich można dopatrzeć się w HTC Re Vive również 1 x port USB 3.0, 1 x USB 2.0, 1 x port HDMI, a także wejście na zasilanie.

Data rozpoczęcia dystrybucji testowej wersji dla deweloperów została zapowiedziana jako Wiosna 2015. Natomiast premiera finalnej wersji gogli HTC Re Vive, która ma być przeznaczona do dystrybucji w sklepach, została zapowiedziana jako "Holiday 2015", czyli okres świąteczny, który jest w teorii planowany jako listopad-grudzień w 2015 roku.

Więcej o: