MP4 - Jak odtwarzać wideo MP4? Jaki kodek i program? Poradnik

MP4 jest popularnym kontenerem multimedialnym zawierającym w sobie zwykle ścieżkę wideo zakodowaną przy pomocy mpeg-4 lub h264, jak i ścieżkę dźwiękową AAC lub inną. Idealny odtwarzacz, który obsłuży wszystkie rodzaje MP4 może być trudny do odnalezienia. Z pomocą jednak przychodzi K-Lite Codec Mega Pack i odtwarzacz Media Player Classic.

K-Lite Codec Pack Mega to najbogatsza w kodeki i funkcje wersja tego popularnego pakietu kodeków dla komputerów z systemem Windows. Ponadto oferuje możliwość instalacji prostego w obsłudze i wypełnionego po brzegi funkcjami odtwarzacza multimedialnego Media Player Classic (MPC-HC). Kodeki w połączeniu z tym odtwarzaczem są w stanie zapewnić nam niemal idealną kompatybilność z większością plików multimedialnych jakie znajdziemy w sieci, w tym MP4. Co więc należy zrobić, by zainstalować na naszym komputerze pakiet K-Lite Codec Pack?

1. Pobieramy najnowszą wersję K-Lite Mega Codec Pack

Twórcy K-Lite dosyć często wypuszczają nowe, ulepszone wersje pakietu kodeków, dlatego warto co jakiś czas go aktualizować.

K-Lite Mega Codec Pack dostępny jest do pobrania za darmo w naszym serwisie: sciagnij.pl/programy/pobierz/K-Lite+Mega+Codec+Pack+Mega/148

2. Po zakończeniu pobierania K-Lite Mega Codec Pack uruchamiamy instalator i konfigurujemy pakiet w kreatorze instalacji.

K-LiteK-Lite K-Lite K-Lite

Większości opcji nie musimy konfigurować samodzielnie, dlatego warto podczas instalacji wybrać opcję "Simple" - czyli prostą instalację. Kontynuujemy instalację klikając na przycisk Next .

K-Lite Codec Mega PackK-Lite Codec Mega Pack K-Lite K-Lite

Kolejny ekran pozwala na wybór domyślnego programu do odtwarzania wideo, jeśli chcemy by instalator K-Lite Codec Mega Codec Pack przy okazji zainstalował na naszym komputerze odtwarzacz Media Player Classic (MPC-HC) to nie zmieniamy ustawień na tym ekranie i klikamy Next .

K-Lite Codec Mega PackK-Lite Codec Mega Pack K-Lite K-Lite

Następny ekran pomoże nam wybrać domyślne języki z jakimi będą odtwarzane materiały wideo (język audio i napisów). Instalator domyślnie wybierze język polski, jeśli używamy systemu Windows w takiej wersji językowej. Kontynuujemy instalację przez naciśnięcie Next .

K-LiteK-Lite K-Lite K-Lite

Zobaczymy ekran podsumowujący nasze wybory. Jeśli je potwierdzamy i chcemy rozpocząć instalację K-Lite Mega Codec Pack klikamy na przycisk Install . Naciśnięcie Back spowoduje cofnięcie nas do poprzednich ekranów.

K-LiteK-Lite K-Lite K-Lite

Czekamy, aż instalator zakończy instalację wszystkich komponentów.

K-LiteK-Lite K-Lite K-Lite

Po zakończeniu instalacji, zobaczymy ekran jak poniżej. Zamykamy instalator poprzez naciśnięcie na Finish .

K-LiteK-Lite K-Lite K-Lite

Pliki MP4 powinniśmy móc teraz odtworzyć przy użyciu odtwarzacza Media Player Classic (MPC-HC), jak również innym odtwarzaczom współpracującym z kodekami zawartymi w zestawie K-Lite.

MPC-HC

K-Lite Mega Codec Pack dostępny jest do pobrania za darmo w naszym serwisie: sciagnij.pl/programy/pobierz/K-Lite+Mega+Codec+Pack+Mega/148

Więcej o: