Project CARS - zacina się, jak zwiększyć wydajność? Poradnik [PC]

Zaawansowany symulator Project CARS po kilku opóźnieniach w końcu miał swoją premierę. Jeśli jednak Wasz komputer ma problemy z wydajnością w tej grze - zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika.

1. Pogrzeb nieco w menu ustawień Project CARS.

Oczywiście zmniejszenie wszystkich opcji na najmniejsze powinno spowodować zwiększenie wydajności, lecz z opcji na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, które należą do najbardziej "zasobożernych" to wygładzanie krawędzi, SSAO, synchronizacja pionowa.

Co do innych opcji - zawsze najlepiej sprawdza się sprawdzenie wszystkiego wg własnego uznania i znalezienia tej idealnej linii między jakością, a wydajnością gry.

Project CARSProject CARS Slightly Mad Studios Slightly Mad Studios

2. Zainstaluj najnowsze sterowniki graficzne.

Każdy producent kart graficznych wypuszcza w pewnych odstępach czasu nowe, ulepszone wersje sterowników graficznych dla swoich kart. W celu uzyskania najlepszej wydajności gry warto pobrać i zainstalować najnowsze sterowniki graficzne.

Najnowsze wersje sterowników graficznych są dostępne do pobrania: - tutaj dla kart graficznych NVIDIA GeForce - tutaj dla kart graficznych AMD (ATI) Radeon

Wraz z instalacją Project CARS na naszym komputerze powinna zostać przeprowadzona instalacja bibliotek DirectX. Jeśli jednak chcemy upewnić się, że posiadamy najnowszą wersję tych bibliotek, lub jeszcze raz dokonać jej instalacji w razie jakichś problemów to możecie je pobrać poniżej: - tutaj pobierzecie DirectX 9.0c - tutaj pobierzecie DirectX 11

Project CARSProject CARS Slightly Mad Studios Slightly Mad Studios

3. Wyłącz wszystkie programy i aplikacje uruchomione w tle, które nie są Ci potrzebne.

Wszystkie aplikacje i programy zajmują dostępną pamięć RAM, jak i część mocy obliczeniowej procesora. W niektórych przypadkach potrafią też w niewielkiej części wpływać na przepustowość dysku twardego. Dlatego podczas gry w Project CARS warto wyłączyć wszelkie przeglądarki internetowe ( IE , Chrome , Firefox , Opera ), komunikatory ( Skype , GG ), odtwarzacze multimedialne ( Media Player Classic , czy VLC Player ), czy klienty platform do gier ( Steam , Origin , Uplay ), których nie będziemy używali w trakcie gry w Project CARS.

Project CARSProject CARS Slightly Mad Studios Slightly Mad Studios

4. Poczekaj na aktualizacje dla Project CARS.

Twórcy mogli coś przeoczyć przy procesie optymalizowania gry, bądź gra zawiera jakiś błąd, który powoduje obniżenie wydajności gry na naszej konfiguracji sprzętowej. Na pewno Slightly Mad Studios będą wspierali grę na długo po premierze możemy się więc spodziewać sporej ilości łatek i poprawek jakie będą wypuszczane po premierze. Jeśli posiadasz wersję gry Project CARS na platformie Steam, to wszelkie aktualizacje powinny być automatycznie pobrane przez klienta Steam w momencie ich wypuszczenia i dostępu do internetu.

Warto również sprawdzić, czy nasza konfiguracja sprzętowa spełnia minimalne wymagania sprzętowe dla Project CARS zanim skończy się nasza cierpliwość i wyrzucimy monitor przez okno. Prawdopodobnie gra powinna również działać na słabszych konfiguracjach sprzętowych, lecz nie jest to gwarantowane.

Więcej o: