DOTA 2 - zacina się, jak zwiększyć fps, wydajność? Poradnik

DOTA 2 to gra MOBA stworzona przez studio Valve, twórców takich marek jak Half-Life, Left 4 Dead, czy Counter-Strike. Jeśli chciałbyś osiągnąć wyższą wydajność w grze - zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Wskazówki do zwiększenia wydajności w grze DOTA 2

Poniżej zawarte wskazówki mają na celu osiągnięcie większej wydajności (ilości klatek na sekundę) podczas gry w DOTA 2. Dzięki nim będziemy mogli osiągnąć lepszą wydajność, bez konieczności wymiany podzespołów w komputrze. Miłej zabawy podczas rozgrywki w DOTA!

1. Pogrzeb nieco w menu ustawień gry DOTA 2.

Zmniejszenie wszystkich opcji graficznych powinno dać nam najlepsze rezultaty w kwestii wydajności, lecz jeśli chcemy osiągnąć jak największą ilość fps bez zmniejszania wszystkich opcji graficznych warto zwrócić uwagę na parametry takie jak: - ambient occlusion - specular and light blooms - synchronizacja pionowa (v-sync) - wygładzanie krawędzi (antialiasing)

Wyłączenie tych kilku parametrów może pomóc w osiągnięciu większej wydajności.

Ponadto, jeśli nasza karta graficzna nie należy do topowych to możemy spróbować zmniejszyć trochę rozdzielczość w jakiej wyświetlana jest DOTA 2. Próba zmniejszenia rozdzielczości nawet o jeden próg, jak np. z 1920x1080 na 1600x900 może spowodować zwiększenie wydajności nawet o 40%. Warto więc popróbować w przypadku niedostatecznej wydajności, który z wariantów zmniejszenie rozdzielczości gry nam najbardziej odpowiada pod kątek jakość/wydajność.

Pełną wersję gry DOTA 2 możecie pobrać za darmo w naszej bazie programów.

Valve

2. Wyłącz niepotrzebne aplikacje działające w tle podczas gry w DOTA 2.

Każdy uruchomiony na naszym komputerze program zajmuje dostępną pulę mocy obliczeniowej naszego procesora, część zasobów pamięci RAM, jak i ewentualnie przepustowość dysku twardego. Dlatego warto wyłączyć wszystkie przeglądarki internetowe (jak  Internet Explorer Chrome Firefox Opera ), komunikatory internetowe (np.  Skype GG ), odtwarzacze multimedialne ( Media Player Classic , czy  VLC Player ), czy klienty platform do gier ( Origin Uplay ), których nie będziecie używali podczas gry w DOTA 2.

Ponadto bardzo często zdarza się, że wraz z systemem operacyjnym podczas jego startu, włączają się automatycznie różne programy, które jedynie opóźniają czas jego ładowania i obniżają jego ogólną wydajność. Warto sprawdzić, co kryje się w naszym autostarcie i powyłączać z niego niepotrzebne dla nas programy. Programy z autostartu można wyłączyć np. z pomocą prostego i małego programu CCleaner - do pobrania tutaj .

Valve

3. Pobierz najnowsze sterowniki dla swojej karty graficznej.

Zarówno NVIDIA, jak i AMD, mniej więcej w miesięcznych odstępach czasu wypuszczają nowe wersje sterowników graficznych. Dzięki temu gracze mogą otrzymywać poprawione wersje sterowników przeznaczone dla ich kart graficznych. Nowe wersje sterowników mogą przynosić ze sobą wzrost wydajności danego sprzętu w określonych grach, dlatego warto posiadać najnowszą wersję sterowników.

Najnowsze wersje sterowników graficznych pobierzecie: - tutaj dla kart NVIDIA GeForce - tutaj dla kart AMD Radeon

Valve

4. Poczekaj na aktualizacje dla DOTA 2.

Być może przyszłe aktualizacje do gry wprowadzą poprawki w kwestii wydajności i optymalizacji gry, dzięki czemu będziemy mogli osiągnąć większą ilość klatek na sekundę podczas rozgrywki. Gra powinna automatycznie zostać zaktualizowana przez klienta Steam , gdy aktualizacja zostanie udostępniona.

Pełną wersję gry DOTA 2 możecie pobrać za darmo w naszej bazie programów.

Valve

Przed wyrzuceniem komputera przez okno i rozwaleniem klawiatury o ścianę - warto wcześniej sprawdzić, czy nasz komputer spełnia minimalne wymagania sprzętowe dla gry. Nie każda konfiguracja sprzętowa będzie w stanie w ogóle uruchomić grę DOTA 2.

Jeśli jesteś wielkim fanem DOTA 2, to być może spodobają Ci się tapety na pulpit , zebrane przez nas w jednej paczce - dostępne do pobrania tutaj .

Więcej o: