Netflix: Jak oglądać po polsku? Lektor, napisy, dubbing? Poradnik

Netflix na początku stycznia 2016 poszerzył swoją ofertę na 130 nowych państw, w tym Polskę. Z początku oferta seriali i filmów w polskiej wersji językowej była bardzo niewielka, lecz wraz z czasem cały czas się rozrasta. Jak więc sprawdzić, czy dany serial, czy film posiada polską wersję językową i jak ją włączyć?

Jak sprawdzić, czy film/serial w Netflixie posiada polską wersję językową (lektor/dubbing) lub polskie napisy?

1. Uruchamiamy dany film, czy odcinek serialu.

2. Klikamy na ikonkę "dymku".

Netflix po polskuNetflix po polsku Netflix Netflix

3. Wyświetlą nam się wtedy wszystkie dostępne w naszym regionie wersje językowe audio i napisów.

Jeśli jest dostępny polski dźwięk dostrzeżemy wtedy napis Polish lub Polish 5.1 w polu Audio (jeśli ścieżka dźwiękowa jest dostępna w formacie dźwięku przestrzennego, brak dopisku 5.1 oznacza, że ścieżka audio jest w formacie stereo). To samo tyczy się napisów - jeśli znajduje się w polu Subtitles funkcja Polish , wtedy mamy dostęp do napisów w języku polskim.

Netflix po polskuNetflix po polsku Netflix Netflix

> Pobierz Netflix dla urządzeń mobilnych: Android, iOS, Windows Phone <

Możemy również sprawdzić, czy dana produkcja posiada polską wersję językową bez konieczności uruchamiania wideo. Wystarczy wejść w informacje na temat danego filmu, czy serialu, a wtedy powinniśmy zobaczyć dostępne w nim ścieżki audio i napisów (w wersji przeglądarkowej serwisu nie zawsze informacje te są dostępne, lecz powinny być w wersjach mobilnych i przeznaczonych na konsole do gier).

Sprawdź także: - Mobilna wersja aplikacji Netflix dla Androida, iOS i Windows Phone - Poradnik: jak założyć konto w Neflixie? - Jak uzyskać dostęp do Neflixa na 30 dni za darmo? - Jak oglądać filmy i seriale w Netflixie po polsku? - Jak zmienić jakość filmów w Neflixie? - Lista filmów i seriali dostępnych w Netflixie po polsku - Netflix: ceny, jakość, rodzaje abonamentu

Więcej o: