Netflix: Jak sprawdzić aktualnie wyświetlaną jakość wideo? Poradnik - 480p, 720p, 1080p, 4K

Jeśli chcemy sprawdzić na komputerze jaka aktualnie jakość wideo jest wyświetlana w Netflixie prezentujemy ten krótki poradnik.

Jak sprawdzić jakość oglądanego wideo na Netflixie?

Podczas oglądania materiału wideo należy w przeglądarce kombinację klawiszy:

Ctrl + Shift + Alt + D

Da nam to dostęp do szczegółowych informacji o aktualnie przesyłanym streamie wideo i audio. Dzięki temu jesteśmy w stanie zobaczyć czy materiał, który aktualnie oglądamy jest nadawany w HD.

Pobierz Netflix dla urządzeń mobilnych: Android, iOS, Windows Phone <

Warto też wiedzieć, że nie każde urządzenie wspiera każdą dostępną jakość wideo. Dla przykładu aplikacja dostępna w konsolach do gier (Playstation 3, Playstation 4, Xbox 360, Xbox One) wspierają jakość wideo w jakości aż do 1080p i dźwięk przestrzenny 5.1. Telewizory 4K z aplikacją dla Smart TV umożliwiają oglądanie materiałów w 4K. Urządzenia mobilne posiadają wsparcie w zależności od konkretnego modelu smartfona lub tabletu. Natomiast jeśli decydujemy się na odtwarzanie materiałów na komputerze, to wsparcie dla konkretnych jakości wygląda następująco:

- Internet Explorer: do 1080p - Microsoft Edge: do 1080p - Google Chrome: do 720p - Mozilla Firefox: do 720p - Opera: do 720p - Safari: do 1080p

Sprawdź także: - Mobilna wersja aplikacji Netflix dla Androida, iOS i Windows Phone - Poradnik: jak założyć konto w Neflixie? - Jak uzyskać dostęp do Neflixa na 30 dni za darmo? - Jak oglądać filmy i seriale w Netflixie po polsku? - Jak zmienić jakość filmów w Neflixie? - Lista filmów i seriali dostępnych w Netflixie po polsku - Netflix: ceny, jakość, rodzaje abonamentu

Więcej o: