Call of Duty: Black Ops III - zacina się, jak zwiększyć fps, wydajność? Poradnik

Początkowy ciężki start wersji PC Black Ops III, kilka patchy optymalizujących rozgrywkę, więc teraz możemy się cieszyć na ile możliwą optymalną rozgrywką. Jeśli jednak wciąż nie jesteście w stanie uzyskać odpowiedniej wydajności lub chcecie osiągnąć jak największą wydajność jak możliwą - zapraszamy do lektury naszego poradnika.

1. Zainstaluj najnowsze sterowniki graficzne.

Co jakiś czas wydawane są nowe, ulepszone wersję sterowników graficznych dla kart - zarówno od NVIDII, jak i AMD. Nowe wersje zwykle zawierają poprawki, ulepszenia i usprawnianie mające na celu optymalizacje pracy konkretnych kart graficznych, a także zwiększenie kompatybilności danych kart z nowo wypuszczoną grą. Nie inaczej jest w przypadku gry Call of Duty: Black Ops III, więc by móc cieszyć się jak najlepszą wydajnością gry warto pobrać i zainstalować najnowsze sterowniki graficzne.

Najnowsze wersje sterowników graficznych są dostępne do pobrania: - tutaj dla kart graficznych NVIDIA GeForce - tutaj dla kart graficznych AMD (ATI) Radeon

2. Poszperaj w menu ustawień Black Ops III.

Rzeczy, które warto wyłączyć, bądź zmniejszyć na słabszych konfiguracjach graficznych , a które nie wpływają zbytnio na jakość renderowanego obrazu to: wygładzanie krawędzi i jakość cieni. Warto też posprawdzać jak nasz komputer radzi sobie z zasięgiem renderowania szczegółów otoczenia. Zmniejszenie tych wartości spowoduje pomniejszenie odległości w jakiej wyświetlane są wysokiej jakości szczegóły, czy tekstury od naszej postaci.

Ewentualnie jeśli nasza karta graficzna nie radzi sobie z renderowaniem obrazu możemy spróbować zmniejszyć rozdzielczość gry np. o jeden stopień w dół (np. z 1920x1080 na 1600x900), niż domyślna rozdzielczość monitora - może to przynieść drobne rozmycie ekranu, ale być może uzyskamy dzięki temu oczekiwaną wydajność.

Call of Duty: Black Ops 3

3. Wyłącz wszystkie niepotrzebne programy i aplikacje uruchomione w tle podczas rozgrywki.

Wszystkie aplikacje i programy zajmują dostępną pamięć RAM (a Black Ops III wymaga całkiem sporo), jak i część mocy obliczeniowej procesora, czy przepustowość dysku (np. podczas pobierania plików z internetu, czy skanowaniu dysku przez programy optymalizujące komputer).

Warto więc podczas gry w Call of Duty: Black Ops III wyłączyć wszystkie działające w tle aplikacje, których nie będziemy używać - a więc przeglądarki internetowe, komunikatory, odtwarzacze multimedialne, czy klienty platform do gier (Origin, Uplay, Battle.net).

4. Spróbuj ponownie zainstalować grę.

Być może jeśli żaden z powyższych punktów nie odniósł pozytywnego skutku, to być może próba ponownej instalacji gry przyniesie rozwiązanie . Gra mogła nie zostać poprawnie zainstalowana, bądź nie pobrała się do końca, co powoduje problemy z wydajnością i tworzenie błędów.

Czasem również próba ponownej instalacji systemu może przynieść oczekiwany poziom wydajności. Systemy z rodziny Windows mają w zwyczaju dosyć poważnie "zapychać" się wraz z czasem, dlatego często to rozwiązanie może pomóc w zwiększeniu wydajności - nie tylko w grach, ale i przy codziennej pracy.

Call of Duty: Black Ops 3

Co nieco na temat konfiguracji sprzętowej dla Call of Duty: Black Ops III

Warto sprawdzić, czy nasza konfiguracja sprzętowa spełnia minimalne wymagania sprzętowe dla Rise of the Tomb Raider zanim skończy się nasza cierpliwość i wyrzucimy monitor przez okno. Prawdopodobnie gra powinna również działać na słabszych konfiguracjach sprzętowych, lecz nie jest to gwarantowane.

Zapewne jeśli posiadacie procesor dwurdzeniowy starszy niż i3-2100 to jesteście ustawieni, podobnie jak z kartą graficzną GeForce GTX 650 (może GTX460 również się sprawdzi). Jedyną bolączką przy klasycznej, nieco leciwej konfiguracji sprzętowej do gier, może być zbyt mała ilość pamięci RAM w naszym komputerze. Call of Duty: Black Ops III wymagać będzie bowiem aż 6GB pamięci RAM. Na szczęście kości RAM to jedna z tańszych części w komputerach, dlatego jeśli wciąż siedzicie na konfiguracji z 4GB RAM, warto zainwestować w dodatkowe kości pamięci.

Więcej o: