Lords of the Fallen - zacina się, jak zwiększyć wydajność, fps? Poradnik [PC]

Jeśli wydajność gry Lords of the Fallen zawodzi na Waszym komputerze, lub po prostu chcecie osiągnąć jak najpłynniejszą rozgrywkę bez wymiany parametrów w Waszym PC - zapraszamy do naszego poradnika.

1. Zainstaluj najnowsze sterowniki graficzne.

Każdy z producentów kart graficznych wypuszcza co jakiś okres nową, ulepszoną wersję sterowników graficznych dla swoich kart. Nowe wersje zwykle zawierają poprawki, ulepszenia i usprawnianie mające na celu optymalizacje pracy konkretnych kart graficznych, a także zwiększenie kompatybilności danych kart z nowo wypuszczoną grą. Nie inaczej jest w przypadku gry Lords of the Fallen, więc by cieszyć się jak najlepszą wydajnością gry warto pobrać i zainstalować najnowsze sterowniki graficzne.

Najnowsze wersje sterowników graficznych są dostępne do pobrania: - tutaj dla kart graficznych NVIDIA GeForce - tutaj dla kart graficznych AMD (ATI) Radeon

CI Games / Deck13

2. Poszperaj w menu ustawień Lords of the Fallen.

Rzeczy, które warto wyłączyć, bądź zmniejszyć na słabszych konfiguracjach graficznych , a które nie wpływają zbytnio na jakość renderowanego obrazu to: wygładzanie krawędzi, rozdzielczość tekstur, jakość cieni. Warto też posprawdzać jak nasz komputer radzi sobie z zasięgiem renderowania szczegółów otoczenia. Zmniejszenie tych wartości spowoduje pomniejszenie odległości w jakiej wyświetlane są wysokiej jakości szczegóły, czy tekstury od naszej postaci.

Ewentualnie jeśli nasza karta graficzna nie radzi sobie z renderowaniem obrazu możemy spróbować zmniejszyć rozdzielczość gry np. o jeden stopień w dół (np. z 1920x1080 na 1600x900), niż domyślna rozdzielczość monitora - może to przynieść drobne rozmycie ekranu, ale być może uzyskamy dzięki temu oczekiwaną wydajność.

Wyłączenie pożerających moc obliczeniową funkcji powiązanych z technologią NVIDIA GameWorks może znacząco poprawić wydajność gry, bez konieczności wyłączania pozostałych opcji.

CI Games / Deck13

3. Wyłącz wszystkie niepotrzebne programy i aplikacje uruchomione w tle podczas rozgrywki.

Wszystkie aplikacje i programy zajmują dostępną pamięć RAM, jak i część mocy obliczeniowej procesora, czy przepustowość dysku (np. podczas pobierania plików z internetu, czy skanowaniu dysku przez programy optymalizujące komputer).

Warto więc podczas gry w Lords of the Fallen wyłączyć wszystkie działające w tle aplikacje, których nie będziemy używać - a więc przeglądarki internetowe, komunikatory, odtwarzacze multimedialne, czy klienty platform do gier (Origin, Uplay, Battle.net).

CI Games / Deck13

4. Spróbuj ponownie zainstalować grę.

Być może jeśli żaden z powyższych punktów nie odniósł pozytywnego skutku, to być może próba ponownej instalacji gry przyniesie rozwiązanie . Gra mogła nie zostać poprawnie zainstalowana, bądź nie pobrała się do końca, co powoduje problemy z wydajnością i tworzenie błędów.

Czasem również próba ponownej instalacji systemu może przynieść oczekiwany poziom wydajności. Systemy z rodziny Windows mają w zwyczaju dosyć poważnie "zapychać" się wraz z czasem, dlatego często to rozwiązanie może pomóc w zwiększeniu wydajności - nie tylko w grach, ale i przy codziennej pracy.

Co nieco na temat konfiguracji sprzętowej dla Lords of the Fallen

Warto sprawdzić, czy nasza konfiguracja sprzętowa spełnia minimalne wymagania sprzętowe dla Lords of the Fallen zanim skończy się nasza cierpliwość i wyrzucimy monitor przez okno. Prawdopodobnie gra powinna również działać na słabszych konfiguracjach sprzętowych, lecz nie jest to gwarantowane.

Więcej o: