Price Fountain: jak usunąć, pozbyć się uciążliwych reklam? Poradnik

Price Fountain to uciążliwy dodatek/wtyczka, powodujący wyświetlanie reklam na stronach internetowych. Jak pozbyć się tego problemu?

Price Fountain - co to?

Price Fountain to po prostu aplikacja, będąca dodatkiem do przeglądarek internetowych, oferująca użytkownikom dodatkowe oferty kupna różnych przedmiotów, które wyświetlają się dodatkowo na stronach internetowych, pokroju Allegro, eBay, Amazon i innych.

Zwykle użytkownik posiada na swoim komputerze tego typu oprogramowania, jako że zostaje zainstalowane jako oferta dodatkowa, przy instalacji innego oprogramowania.

Niżej przedstawiamy kroki, jakie należy wykonać, żeby odinstalować dodatek Price Fountain, który niestety do najłatwiejszych nie należy.

Usunięcie aplikacji Price Fountain przez Panel Sterowania

Pierwszym krokiem jaki musimy dokonać to usunięcie aplikacji Price Fountain poprzez systemowy Panel Sterowania w systemie Windows.

Panel SterowaniaPanel Sterowania Panel Sterowania Panel Sterowania

Wystarczy wejść w Panel Sterowania , następnie sekcja Programy i Odinstaluj program . Odnajdujemy wpis dotyczący Price Fountain i klikamy odinstaluj .

Czasami nie wystarczy jednak wykonanie tylko tego kroku, dlatego warto zapobiegawczo dokonać również kolejnej czynności opisanej poniżej.

Usunięcie dodatkowych wpisów w rejestrze mogących powodować ponowną instalację Price Fountain

Niestety w niektórych przypadkach, usunięcie aplikacji Price Fountain z poziomu Panelu sterowania nie wystarczy. Aplikacja potrafi bowiem zostawić wpisy w systemowym rejestrze, powodujące jej ponowną instalację przy kolejnych uruchomieniach sytemu Windows.

AdwCleaner - kadr aplikacjiAdwCleaner - kadr aplikacji AdwCleaner - kadr aplikacji AdwCleaner - kadr aplikacji

W celu usunięcia wszelkich wpisów zostawionych w naszym rejestrze polecamy użycie aplikacji AdwCleaner, dostępnej do pobrania tutaj . Wystarczy pobrać i uruchomić aplikację, a następnie kliknąć w niej na przycisk Skanuj . Po zakończeniu procesu skanownia, który może zająć kilka minut, klikamy na przycisk Usuń . Aplikacja ponownie uruchomi nasz komputer, przy okazji usuwając z niego wpisy powiązane z aplikacjami pokroju Price Fountain.

Kiedy nasz komputer ponownie się uruchomi, zostanie na ekranie wyświetlona informacja z raportem na temat usuniętych lub zmienionych przez aplikację AdwCleaner wpisów mających na celu ochronę naszego komputera.

Więcej o: