Sony pozbywa się swoich narzędzi do edycji wideo (Vegas, Sound Forge Pro)

Sony po raz kolejny postanowiło pozbyć się części swoich wydziałów. Tym razem padło na Vegas i Sound Forge, które zostały sprzedane niemieckiej firmie Magix.

Wcześniej Sony pozbyło się m.in. linii komputerów Vaio, a w planach są kolejne cięcia mające na celu optymalizacje wyników firmy i postawienie jej na nogi. Obecnie jedynym przynoszącym Sony wydziałem jest Playstation , który przynosi gigantyczne zyski dzięki sukcesowi najnowszej konsoli Playstation 4 .

Sony Vegas i Sound Forge Pro to jedne z najbardziej rozpoznawanych aplikacji służących do profesjonalnej obróbki wideo i audio. Najwyraźniej ich duża rozpoznawalność nie przenosiła się na wyniki finansowe. Być może Sony nie miało pomysłu na to, jak dalej konkurować z takimi gigantami jak Adobe, Apple, czy Avid. Stąd postanowienie zajęcia się w obszarze audio-wideo, tym co potrafią najlepiej, czyli sprzętem - kamery i sensory optyczne od Sony, wciąż cieszą się świetną renomą i dużą popularnością na rynku.

Od tej pory dalszym rozwojem Vegas Pro , Vegas Movie Studio Sound Forge Pro i innego oprogramowania od Sony, będzie zajmować się firma Magix. To ona będzie odpowiedzialna za aktualizacje i nowe wersje tych aplikacji. Być może wyjdzie to wszystkim na lepsze - w tym użytkownikom.

[źródło: engadget ]

Więcej o: