Poznaj wzruszającą historię Bastiona w najnowszym filmie krótkometrażowym Overwatch

Blizzard przedstawia historię kolejnego bohatera gry w fantastycznej animacji krótkometrażowej.

Do tej pory dane nam było obejrzeć w ramach krótkometrażowych animacji historie Żołnierza 76, Czarnej Wdowy, Hanzo i Genjiego, a także Winstona. Drugi sezon, można by rzec serialu animowanego, rozpoczyna się od historii Bastiona w filmie "Ostatni Bastion".

Ostatni Bastion opowiada o losach zapomnianego automatona bojowego Bastiona, który niespodziewanie aktywuje się po ponad dekadzie trwania w stanie uśpienia w dzikich ostępach. Zafascynowany nieznanym otoczeniem ciekawski omnik zaczyna poznawać otaczający go świat, ale szybko odkrywa, że jego podstawowe oprogramowanie bojowe może mieć całkiem inne wytyczne...
 

Materiał zaprezentowano na targach Gamescom w Niemczech. Prócz tego gracze w ramach prezentu otrzymali zapowiedź pierwszej, nowej mapy do gry Overwatch, która będzie miała miejsce w niemieckim mieście ulokowanym w lesie "Eichenwalde". Mapa zadebiutuje w grze, w ramach darmowej aktualizacji już we wrześniu. Materiał zapowiadający nową mapę możecie obejrzeć poniżej.

Eichenwalde to mapa typu mieszanego Szturm/Eskorta zaprezentowana na targach gamescom 2016, przedstawiająca opuszczoną wieś na przedmieściach Stuttgartu w Niemczech. Stoczono tam jedną z najsłynniejszych bitew podczas kryzysu omnicznego. To właśnie tutaj dowódca Krzyżowców - Balderich von Alder - wraz z garstką swoich najlepszych żołnierzy dał odpór nacierającej armii maszyn bojowych. Wróg miał przewagę liczebną i lepsze uzbrojenie, więc bohaterowie w końcu polegli w walce. Jednak dzięki ich męstwu, niemieckiej armii udało się przerwać ofensywę omników i wygrać wojnę. Na tej mapie jedna z drużyn musi przemieścić taran do bram zamku Eichenwalde, żeby zabrać szczątki Baldericha z obecnego miejsca spoczynku, a drużyna przeciwna musi zrobić wszystko, żeby uniemożliwić wrogom wdarcie się do twierdzy.
 
Więcej o: