Zmień swój głos nie do poznania podczas rozmów przez Skype

Jeśli korzystasz ze Skype, możesz zainstalować specjalną wtyczkę, która potrafi w czasie rzeczywistym modulować głos. Dzięki niej możesz mówić głosem małego chłopca, robota, elfa i wieloma innymi. To świetny pomysł, żeby rozbawić znajomych lub żeby zachować anonimowość. Co więcej, możesz skorzystać z biblioteki efektów dźwiękowych, np. z odgłosami charakterystycznymi dla różnych miejsc.

DoNaut

to program, który pozwala na modulację głosu - podczas rozmowy przez Skype zmienia barwę Twojego głosu. Aplikacja współpracuje także z Google Talk, MSN Messenger czy TeamSpeak. DoNaut oferuje kilka bardzo przydatnych funkcji. Jedną z nich jest odczytywanie na głos tekstu wpisanego w specjalne pole. Przydatne są także odgłosy z otoczenia, które możesz odtworzyć podczas rozmowy, np. dzwoniący telefon, głośna muzyka. Do biblioteki efektów specjalnych możesz importować własne pliki dźwiękowe w formatach MP3, WAV oraz OGG. Program podzielony został na siedem części:

  1. Pierwsza z nich to Main . Daje dostęp do ustawień programów i umożliwia wyłączenie poszczególnych modułów.
  2. Kolejna to Voice Changer . Prawdopodobnie to z niej korzystał będziesz najczęściej. Pozwala ona zniekształcić głos. Wybierz żądaną pozycję, kliknij ją i powiedz kilka słów do mikrofonu - przekonasz się, jak bardzo zmieniła Twój głos. Pamiętaj, aby w tym czasie komunikator Skype był włączony.
embed

Rys. Dzięki DoNaut Twój głos zmieni się nie do poznania

  1. Następną jest Background Sounds . Pozwala ona imitować dźwięki z otoczenia, np. odgłosy ulicy lub biura. Kliknij na nią, a przekonasz się, jak brzmi.
  2. Kolejna nazywa się Sound Effects . Znajdziesz na niej kilka interesujących odgłosów, np. otwierania piwa.
  3. Następny jest moduł odczytujący wpisany tekst. Wystarczy, że wpiszesz jakieś słowo i klikniesz Speak .
  4. Kolejny to Music . Pozwala na wspólne słuchanie muzyki wraz z rozmówcą.
  5. Ostatnią pozycją jest Info , gdzie znajdziesz informacje nt. natężenia dźwięku pochodzącego z mikrofonu oraz głośników.