Brak dostępu do plików MS Office 2003

Technologia ActiveX może być przyczyną problemów z dostępem do dokumentów pakietu MS Office 2003 Przy tym nie ma znaczenia czy jest to dokument Worda, Excela czy prezentacja PowerPointa. Gdy tylko próbujesz otworzyć taki plik, pojawia się żądanie dopuszczenia elementów ActiveX.

Przyczyną tego problemu są elementy ActiveX zawarte w dokumentach Office 2003, które zostały oznaczone są niebezpieczne. Office 2003 standardowo nie uruchamia żadnych elementów ActiveX, które zostały oznaczone jako niepewne lub niebezpieczne. Problem nie dotyczy się jedynie ActiveX innych producentów, ale również i wewnętrznych zawartych w Office 2003.

 

 

Plik OFFICE11.ADM zawiera wszystkie niezbędne w tym przypadku ustawienia potrzebne do uruchamianiu programów i ich funkcji.

 

 

By naprawić błąd, postępuj według instrukcji:

Kliknij Start /Uruchom i uruchom Zasady grupy poleceniem gpedit.msc.

W nowym oknie przejdź do Akcja i wybierz Dodaj/usuń szablony .

Kliknij Dodaj i zaznacz plik OFFICE11.ADM .

 

 

Rys. Używając funkcji dodaj/usuń szablony możesz wkleić plik OFFICE11.ADM do szablonów administracyjnych

 

Przejdź do Szablony administracyjne /Microsoft Office 2003 .

Kliknij Security Settings/Unsafe ActiveX Initialisation .

Z menu Akcja wybierz Właściwości i przejdź do karty Ustawienia i kliknij Wyłącz , jeśli chcesz całkowicie wyłączyć to zabezpieczenie. Ewentualnie możesz wybrać jedno z pośrednich ustawień Prompt user to use control defaults , Prompt user to use persisted data , Do not prompt .

Wybierz odpowiednie ustawienie i kliknij Zastosuj .