Pobieranie i konwertowanie plików wideo online

Jak konwertować pliki wideo pomiędzy różnymi formatami? Chcesz nauczyć się ściągać filmy z serwisów, takich jak np. YouTube, co pozwoli Ci na ich odtwarzanie także wtedy, gdy nie masz dostępu do sieci Internet?

Pliki wideo w serwisach społecznościowych, np. YouTube, nie są najczęściej udostępnianie do ściągania na dyski twarde użytkowników, co nie oznacza, że nie można tego zrobić. Służą do tego specjalne strony internetowe, które umożliwiają również przekształcenie ściągniętego pliku flv (specjalny format stosowany w takich serwisach) w znacznie popularniejsze formaty AVI lub MPEG. Zobaczmy, jakie strony pozwalają na ściąganie i konwertowanie plików wideo z określonych serwisów:

http://vixy.net ? umożliwia pobranie pliku wideo z serwisu YouTube (albo bezpośrednio wskazanego pliku FLV). W tym celu skopiuj z okna przeglądarki adres internetowy wskazujący na film z serwisu YouTube (poprawny powinien wyglądać na przykład tak: http://youtube.com/watch?v=J7JmsMMIR4Y). Wklej go następnie do pola URL:, a potem, klikając rozwijaną listę Converts to: , wybierz pożądane rozszerzenie pliku: AVI, MOV, 3GP (format stosowany w urządzeniach przenośnych, np. filmy w telefonach komórkowych), MP3 (nagrasz wtedy jedynie ścieżkę dźwiękową). Wciśnij przycisk Start .

www.videocodezone.com/conversion.php ? pozwala nie tylko na pobieranie plików wideo z serwisów społecznościowych, ale także na konwersję plików wideo znajdujących się na Twoim PC. W tym celu kliknij zakładkę Video Conversion From Local PC i wybierz plik FLV o maksymalnej wielkości 75 MB oraz pożądany format docelowy.

www.mediaconverter.org ? o ile VideoCodeZone skonwertuje tylko Twoje pliki FLV, o tyle Media Converter kompleksowo zrealizuje niemal każdą kombinację, jakiej będziesz potrzebował (any to any ? ?każdy do każdego?). Poradzi sobie nie tylko z plikami wideo, ale także z plikami audio oraz dokumentami. W kolejnych krokach wybierzesz plik do konwersji (File selection ), wskażesz format, na jaki chcesz dany plik skonwertować (New file type ), określisz kodowanie audio i wideo, pożądaną jakość oraz docelową rozdzielczość filmu (Add. Options ). Następnie pozostanie już jedynie skonwertowanie pliku (Conversion ) oraz ściągnięcie go (Download ).