Synchronizacja danych z telefonem komórkowym

Phone Data Manager to narzędzie służące do synchronizacji oraz zarządzania danymi znajdującymi się w telefonach komórkowych, takimi jak kontakty, muzyka, obrazy oraz filmy. Program potrafi obsłużyć większość znanych modeli telefonów komórkowych.

Do poprawnej współpracy aplikacji z telefonem wymagany jest protokół SyncML (do synchronizacji kontaktów) oraz OBEX (do transferu plików). Dodatkowo potrzebny jest również kabel USB lub komunikacja przez Bluetooth. Dane z telefonu komórkowego (np. kontakty) można synchronizować z usługą Live ( www.live.com ). Dzięki temu masz do nich dostęp z dowolnego miejsca za pomocą przeglądarki WWW. Oczywiście, dane możesz również bez przeszkód przesyłać na komputer stacjonarny.

 

 

Phone Data Manager obsługuje większość nowych modeli aparatów, nawet te, które nie pracują pod kontrolą Windows Mobile. Listę modeli telefonów, z którymi współpracuje aplikacja, znajdziesz tutaj .

 

 

 

Rys. Phone Data Manager to doskonałe narzędzie do synchronizacji danych przechowywanych w telefonach komórkowych

 

 

Jeśli Twój telefon pracuje pod kontrolą systemu Windows Mobile, Phone Data Manger Beta będzie mógł się z nim połączyć wyłącznie za pomocą kabla USB.