Szybkie uruchamianie Adobe Reader oraz Adobe Photoshop

Czy masz wrażenia, że niektóre z narzędzi Adobe uruchamiają się stanowczo za długo? Chcesz szybko przeczytać przysłany, krótki dokument PDF lub dokonać prostego retuszu zdjęcia z wakacji. Uruchamiasz odpowiedni program i czekasz całe wieki, zanim możesz wreszcie rozpocząć pracę.

Jest prosty sposób, aby przyspieszyć proces uruchamiania niektórych aplikacji Adobe. Firma AcroPDF przygotowała dwa narzędzia, które mają w tym pomóc. Pierwszym z nich jest PDF SpeedUp , który pozwala znacząco przyspieszyć uruchamianie aplikacji Adobe Reader (wersje 3 do 7). Drugim narzędziem jest Photoshop SpeedUp i służy to przyspieszania ładowania popularnej aplikacji do obróbki zdjęć Adobe Photoshop (wersje 3 do 8).

Zasada działania obu z tych narzędzi jest podobna, wyłączają one niektóre wtyczki (plug-ins), pozostawiając tylko wtyczki niezbędne do poprawnego działania aplikacji. Oba narzędzia oferują wiele opcji konfiguracyjnych, w tym można oczywiście samemu zdecydować, które wtyczki mają nie być ładowane podczas startu. Można również łatwo powrócić do pierwotnych ustawień.

 

Rys. Photoshop SpeedUp pozwala znacznie skrócić czas ładowania aplikacji Adobe Photoshop