Zgrywanie filmów z kaset VHS do komputera

Czy masz jeszcze kasety wideo z nagraniami rodzinnych uroczystości lub wakacyjnych wyjazdów? Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób przenieść te nagrania do komputera, podpowiadamy jak to zrobić. Do nagrania materiału filmowego z kasety wideo na dysk komputera możesz wykorzystać dowolny program do obsługi tunerów telewizyjnych.

Przykładem takiego programu jest bezpłatny VirtualDubMod . Oferuje wiele funkcji, szczególnie w zakresie ustawiania parametrów audio i wideo przechwytywanego materiału. Daje też możliwość zaawansowanej obróbki nagranych plików. Po uruchomieniu programu od razu możesz przejść do trybu przechwytywania wideo. W tym celu:

Z menu Plik wybierz opcję Przechwyć AVI... W rezultacie program przejdzie do trybu podglądu obrazu z karty telewizyjnej.

Następnie z menu Wideo wybierz polecenie Źródło..., aby ustawić wejście karty telewizyjnej, z którego ma być odbierany sygnał.

W oknie wyboru źródła sygnału wideo w zakładce Przechwytywanie źródła znajdziesz dwie rozwijane listy wyboru. Wybierz urządzenie wideo umożliwia zgodnie z tytułem określenie karty TV, z której ma być przechwytywany sygnał wideo. Z kolei Wybierz źródło wideo służy do określenia wykorzystywanego wejścia wideo (np. S-video, Tuner TV) w wybranej wcześniej karcie.

Jeżeli podłączyłeś odtwarzacz wideo do wejścia antenowego karty TV, musisz jeszcze wybrać odpowiedni kanał tunera telewizyjnego. W tym celu kliknijcie przycisk Tuner TV na zakładce Przechwytywanie źródła .

Na otwartej zakładce Strona właściwości tunera TV kliknij przycisk Autostrojenie , aby zaprogramować dostępne stacje.

Po zakończeniu procesu wyszukiwania programów użyj przycisków w sekcji Kanał , aby wybrać kanał, na którym odbierany jest sygnał z magnetowidu i zakończ proces strojenia, klikając przycisk OK .

Na koniec zaakceptuj wybór źródła sygnału wideo, klikając przycisk OK w oknie Źródło wideo .