Streaming audio i wideo z Flash Media Encoder

Adobe Flash Media Encoder to bezpłatna aplikacja firmy Adobe do przechwytywania strumieni audio i wideo. Program pozwala zapisać przechwytywany materiał lokalnie na dysku twardym komputera, do którego podłączona jest kamera lub inne urządzenie do przechwytywania w formacie Flash Video (FLV).

Dodatkowo przechwytywany materiał może być strumieniowo przesyłany do serwerów FMS (Flash Media Server) lub FVSS (Flash Video Streaming Service) w czasie rzeczywistym. Aplikacja automatycznie wykrywa podłączone do komputera urządzenia do przechwytywania dźwięku i obrazu (mikrofony, kamery, tunery TV).

 

 

Przed rozpoczęciem przechwytywania możesz ustalić takie parametry, jak rozmiar filmu, liczbę klatek na sekundę (fps), kadrowanie, próbkowanie, wykorzystywany do kompresji dźwięku kodek, głośność, system (stereo/mono) oraz wiele innych. Możesz również skorzystać z kilku predefiniowanych ustawień (High Bandwidth , Medium Bandwidth , Low Bandwidth , itd.) w zależności od posiadanego łącza internetowego. Jeśli predefiniowane ustawienia Ci nie wystarczają, możesz zapisywać własne profile. Dzięki temu w zależności od używanego sprzętu oraz środowiska sieciowego, w którym przyszło Ci pracować, możesz włączyć odpowiedni profil z ustawieniami. Zaletą programu jest bardzo intuicyjny interfejs, który z pewnością docenią mniej doświadczeni użytkownicy.

 

 

 

Rys. Flash Media Encoder to bardzo łatwy w obsłudze program do streamingu