Wykrywanie sterowników odpowiedzialnych za błędy krytyczne

Za każdym razem, gdy komputer pracujący pod kontrolą systemu Windows nagle restartuje się bez podania przyczyny, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, jest usterka sprzętu. W rzeczywistości znaczna większość błędów powodowana jest przez wadliwe sterowniki lub błędy w modułach jądra systemu operacyjnego.

W przypadku błędów spowodowanych przez procesy systemowe, większość komputerów po prostu się restartuje, bez wyświetlenia słynnego niebieskiego ekranu, chyba że zastosowano odpowiednie ustawienia, które wymuszają wyświetlenie niebieskiego ekranu. Aplikacja WhoCrashed wyświetla informacje o sterownikach, które spowodowały błąd i restart systemu. WhoCrashed prowadzi dziennik wszystkich zarejestrowanych błędów krytycznych.

 

 

Zwykle do analizy przypadków występowania błędów krytycznych wymagana jest odpowiednia wiedza oraz specjalistyczne narzędzia. WhoCrashed pozwala nawet mniej doświadczonym użytkownikom oraz administratorom na przeprowadzenie analizy błędów krytycznych spowodowanych przez moduły jądra oraz sterowniki urządzeń.

 

 

Uwaga! Producent programu WhoCrashed nie gwarantuje, że generowana lista sterowników, które spowodowały wystąpienie błędów krytycznych będzie zawsze w 100% poprawna.