Synchronizowanie danych między Microsoft Office a Dokumentami Google

Dokumenty Google (Google Docs) to internetowy edytor pozwalający modyfikować, m.in. dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne czy prezentacje. Obsługuje on wiele formatów charakterystycznych dla pakietu Microsoft Office. Nawet jeśli nie jesteś zwolennikiem edycji dokumentów online, możesz skorzystać z usługi Dokumenty Google, w celu przechowywania tam tworzonych przez Ciebie plików, dokumentów MS Word, co pozwoli ochronić je przed utratą czy uzyskać do nich dostęp z dowolnego komputera.

Jak wygodnie zapisywać dokumenty na serwerze Google?

1. Pobierz bezpłatny dodatek do Microsoft Office OffiSync . OffiSync współpracuje poprawnie jedynie z Microsoft Office 2003 lub 2007.

2. Przeprowadź jego instalacje, która nie powinna sprawić Ci żadnych problemów. Przed rozpoczęciem instalacji wyłącz aplikacje pakietu Microsoft Office.

3. Otwórz dowolny dokument, który zamierzasz zapisać na serwerze, i kliknij Plik/OffiSync/Save As .W programie Office 2007 możesz kliknąć wstęgę OffiSync (Beta) , następnie Save As .

4. Zaakceptuj umowę licencyjną, a następnie podaj login i hasło do Twojego konta w Google.

Od tej pory po zmodyfikowaniu i ponownym zapisaniu pliku na Twoim komputerze, Offisync będzie automatycznie wysyłał zaktualizowaną kopię na serwer.

Rys. Zapisywanie pliku w Dokumentach Google za pomocą Offisync