Bezpieczne przeglądanie stron internetowych

Luki w bezpieczeństwie przeglądarek internetowej sprawiają, że ze stron internetowych do Twojego komputera może zostać pobrane i zainstalowane złośliwe oprogramowanie, a Ty nawet tego nie zauważysz. Żeby uniknąć takiej przykrej sytuacji, warto korzystać z programu, który ostrzega o zainfekowanych stronach.

Site Advisor to bezpłatny produkt firmy McAfee. W przeglądarce internetowej instaluje się jako wtyczka, która śledzi strony wyszukiwane przez użytkownika. Specjalny serwer producenta tego programowania non stop sprawdza miliony stron internetowych i wyszukuje te, które są potencjalnie niebezpieczne dla użytkowników, np. instalują złośliwe oprogramowanie. Mając zainstalowaną tę wtyczkę, przy każdym wejściu na stronę internetową lub przy korzystaniu z wyszukiwarki, program oznacza na zielono te strony, które są całkowicie bezpieczne, na żółto te, które są podejrzane, a kolor czerwony sugeruje, że na daną stronę nie należy w ogóle wchodzić.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji o danej witrynie, po najechaniu myszką na odnośnik wyświetla się okienko, w którym można przeczytać szczegóły ostrzeżenia.

 

Rys. Site Advisor to wyjątkowo proste, skuteczne i funkcjonalne narzędzie poprawiające bezpieczeństwo podczas surfowania w sieci