Zachowaj anonimowość w Internecie

Podczas surfowania w Internecie w odwiedzanych miejscach zostają po Tobie ślady, przede wszystkim adres IP, który pozwala zidentyfikować komputer. Jeśli chciałbyś zachować anonimowość i nie zdradzać swoich prawdziwych danych, warto sięgnąć po wyspecjalizowane programy.

Kilka programów opracowano specjalnie z myślą o tym, żeby użytkownik pozostał anonimowy w sieci. Jednym z nich jest JAP , dzięki któremu użytkownik komputera staje się trudnym do zlokalizowania celem. JAP przełącza ruch sieciowy pomiędzy komputerami używającymi tego programu. Dzięki temu Twój komputer, który może stać na biurku w Warszawie, staje się dla osoby próbującej go namierzyć, np. laptopem w Barcelonie.

Co ważne, JAP sprawia, że osoby lub programy śledzące Twoje ruchy w sieci są stale kierowane na fałszywe tropy, zapewniając Ci anonimowość w sieci. Drobna uwaga dla początkujących ? program jest bardzo fajny i skuteczny, ale jednocześnie trudny w obsłudze i wymagający minimalnej wiedzy informatycznej. Musisz uważać podczas korzystania z programu, ponieważ zła konfiguracja spowoduje całkowite odłączenie komunikacji internetowej.

 

Rys. JAP skutecznie maskuje źródło ruchu sieciowego