Wygaszenie filmu - Fade out - w Movie Maker

Sposób, w jaki kończy się Twój klip, jest bardzo istotne dla jego odbioru. Urywający się znienacka film nie stanowi eleganckiego rozwiązania, znacznie lepiej skorzystać z efektu Fade Out polegającego na stopniowej konwersji obrazu do określonego koloru. Kolorem tym może być biały lub czarny.

Pamiętaj, że efekt Fade Out oznacza wygaszenie obrazu do określonego koloru, a z kolei Fade In stosuje się na początku klipu do sprawienia efektu ?wyłaniania się? obrazu. Poniżej pokażemy, jak wygasić klip pod jego koniec, jednak stosując przedstawione wskazówki z łatwością możesz także dodać efekt Fade In .

Aby osiągnąć zamierzony cel, kolejno:

Zaimportuj wybrany film wideo do swojego projektu (np. z menu Plik wybierz Importuj ). Teraz przeciągnij go do pierwszej pozycji w serii ujęć u dołu programu.

Kliknij pierwszą pozycję w Serii ujęć prawym klawiszem myszy i wybierz Efekty .Na liście odszukaj Stopniowe ściemnianie, do czerni (polski odpowiednik angielskiego Fade Out ) i kliknij Dodaj a następnie OK .

Zauważ, że do każdego klipu możesz dodać do sześciu efektów specjalnych. Gdy dodasz, np. trzy efekty Stopniowe ściemnianie, do czerni oraz jeden efekt Stopniowe ściemnianie, do bieli to w efekcie będziesz widział kolor ciemnoszary, który na koniec dopiero przejdzie w kolor czarny.

 

embed

Rys. Seria ujęć w Windows Movie Maker wraz z otwartym oknem efektów (dodano 4 efekty ściemniania)