Otwieranie nowych formatów plików w starszych wersjach MS Office

W Office 2007, prócz radykalnej zmiany wyglądu i funkcjonalności programu, pojawiły się nowe formaty dokumentów, sprawiające wiele problemów użytkownikom starszych wersji, którzy przez jakiś czas nie mogli otworzyć dokumentów zapisanych w nowym systemie.

Problem szybko zauważył sam Microsoft opublikował odpowiednią łatkę , tzw. pakiet zgodności dla programów Word, Excel i PowerPoint, która umożliwia otwarcie nowych formatów w starszych wersjach pakietów MS Office. Innym rozwiązaniem jest korzystanie z programów do konwersji plików, co jednak jest dość uciążliwe.

Otwarcie nowych formatów plików w starszych systemach Office może spowodować nieznaczną utratę danych. Dlatego Office 2007 został wyposażony w opcję zapisywania plików w trybie zgodności z poprzednimi wersjami pakietu. Jeśli wybierzesz z menu opcję Zapisz jako , można zaznaczyć, w jakim formacie chcesz zapisać plik. Wystarczy zatem zapisywać pliki w trybie zgodności z poprzednią wersją, żeby dokument był poprawnie wyświetlany w każdej wersji pakietu MS Office.