Zbliżanie okien

Jeśli chcesz mieć otwartych obok siebie kilka okien programów, wymaga to uciążliwego, ręcznego rozmieszczenia ich na ekranie. Jednak za pomocą odpowiedniego narzędzia możesz sobie ułatwić to zadanie.

Patrząc na działanie programu AllSnap widać, że jego twórca kiedyś zapatrzył się Winampa lub Photoshopa. Jeśli używasz tego odtwarzacza MP3 lub programu graficznego, kojarzysz pewnie, że przy uruchamianiu różnych funkcji ich okienka ściśle do siebie przylegają. Szczególnie ciekawy efekt daje Winamp ? okienka układają się jedno nad drugim podobnie jak elementy zestawu Hi-Fi.

Jest to przydatne, ponieważ podczas przeciągania otwartych okien za pomocą myszki będą one cały czas złączone ze sobą. W programie można zmienić siłę działania poszczególnych funkcji, np. przyciągania się okien. Program po instalacji uruchamia się wraz z systemem Windows, więc nie musisz pamiętać o jego uruchamianiu przy starcie systemu operacyjnego.

embed

Rys. Okno konfiguracji allSnap jest bardzo proste, podobnie jak i sam program. Po jego uruchomieniu otwarte okna w Windows będą przyciągać się do siebie nawzajem