Nowe funkcje paska zadań

Pasek zadań to, obok menu Start, jeden z najczęściej wykorzystywanych elementów Windows. Dlatego warto przyjrzeć się możliwościom wyposażenia go w nowe funkcje, które ułatwią codzienną pracę z komputerem.

PowerMenu dodaje kilka nowych funkcji do standardowego paska zadań Windows. Po pierwsze, umożliwia ukrycie każdego okienka z paska zadań w tzw. zasobniku systemowym (w prawym dolnym rogu ekranu). Drugą funkcją jest możliwość nadania priorytetu wyświetlania okna. Inaczej mówiąc, umożliwia to pozostanie wybranego okna zawsze na wierzchu. Aplikacjom można nadać różne priorytety, więc pracując z wieloma otwartymi oknami, można je sobie poukładać w pożądany sposób. Do wszystkich poziomów menu można także dodać odpowiednią skalę rozjaśnienia (tzw. przezroczystość).

Małym minusem programu jest to, że nie ma instalatora i nie instaluje się w menu Start. Pozostają zatem dwie możliwości - można go rozpakować z archiwum i każdorazowo klikać w celu uruchomienia albo wypakować z archiwum i na stałe dodać skrót w folderze Autostart.

embed