Voelkel: W nowoczesnych firmach nie potrzebujemy ludzi, którzy nastawieni są na indywidualny cel [NEXT TIME]

- Prowadząc różne firmy i biznesy stawiałem na to, żeby produkować wyroby możliwie szybko i tanio. Szukałem najtańszych materiałów, prostszych rozwiązań i upraszczaliśmy konstrukcję mebli na przykład, żeby one miały atrakcją cenę. Dzisiaj wiadomo, że ta droga nie ma sensu - mówi Piotr Voelkel.

Piotr Voelkel, założyciel SWPS-u, pierwszego niepublicznego uniwersytetu w Polsce.  W 1990 założył Grupę Kapitałową VOX, zrzeszającą firmy z branży wykończenia i aranżacji wnętrz. W jej skład wchodzą: Meble VOX, Drzwi i Podłogi VOX oraz Profile VOX. Miłośnik i promotor polskiej sztuki i designu. 

W nowym cyklu wideo NEXT TIME przedstawiamy ludzi sukcesu, którzy opowiadają, jakie rady napisaliby na karteczce i przykleili na biurku samym sobie sprzed lat. Jakich błędów mogliby dzięki temu uniknąć, co zrobiliby lepiej, czego się nauczyli i teraz mogą podzielić się doświadczeniem z innymi. Dzięki pasjonującym rozmowom dowiadujemy się nie tylko smaczków z ich historii biznesowej, ale także lepiej poznajemy ich jako ludzi. Czasem mówią nam o rzeczach, o których nie powiedzieli nikomu innemu.

Dziękujemy za udostępnienie przestrzeni do nagrania filmu Brain Embassy w Warszawie.