Magazyn Porażka: Połowa Polaków zarabia 2350 zł lub mniej i oni się po prostu wkurzają [NEXT TIME]

- Może nie warto jest marzyć o wielkim domu za miastem, o Porsche Panamerze i o tych milionach albo nawet setkach tysięcy. Może wystarczy po prostu, żeby być multi-tysiącerem. To znaczy, zarabiać tak jak berlińska sprzątaczka i nie zostawiać całego serca i duszy w pracy po 15 godzin. Może się po prostu nie opłaca - mówi Kamil Fejfer z Magazynu Porażka.

Kamil Fejfer, autor Magazynu Porażka, dziennikarz freelancer, analityk rynku pracy.

W nowym cyklu wideo NEXT TIME przedstawiamy ludzi sukcesu, którzy opowiadają, jakie rady napisaliby na karteczce i przykleili na biurku samym sobie sprzed lat. Jakich błędów mogliby dzięki temu uniknąć, co zrobiliby lepiej, czego się nauczyli i teraz mogą podzielić się doświadczeniem z innymi. Dzięki pasjonującym rozmowom dowiadujemy się nie tylko smaczków z ich historii biznesowej, ale także lepiej poznajemy ich jako ludzi. Czasem mówią nam o rzeczach, o których nie powiedzieli nikomu innemu.

Dziękujemy za udostępnienie przestrzeni do nagrania filmu Brain Embassy w Warszawie.

Komentarze (105)
Magazyn Porażka: Połowa Polaków zarabia 2350 zł lub mniej i oni się po prostu wkurzają [NEXT TIME]
Zaloguj się
 • Anka Warchol

  Oceniono 19 razy 9

  Bardzo sie ciesze, ze istnieje Magazyn Porazka. Moja mama byla wierna czytelniczka Sucesu i zawsze mnie irytowalo to, ze poprzeczka satysfakcji nie moze byc to zwykle zycie, o ktorym mowi Kamil, tylko od razu musi byc szal w postaci chalupy za miastem, wakacji na Malediwach i wywiadow i autografow w zakladach pracy. Ta mentalnosc sprawia, ze obywatelowi ciezko zdac sobie nawet sprawe z tego, ze moze odczuwac satysfakcje z tego, ze dziecko zdrowe, zona nie zdradza, mamy gdzie mieszkac i jest co zjesc. Regularnie powtarzam sobie, ze MAM SZCZESCIE, ze urodzilam sie w Polsce, bo na swiecie jest masa znacznie chu**wszych krajow, gdzie to, ze nie jest sie maga-enterpreneurem przed 30-tka jest na samym koncu listy problemow miejscowych.

 • semeon

  Oceniono 9 razy 5

  Mediana pokazuje tylko część prawdy powiatowo-gminnej Polski. Prawdziwa prawda jest o wiele niższa. I jak tutaj wprowadzać euro? Czyli 500 euro jako mediana wobec np. 2300 euro w Niemczech. I niby ich (wg Tuska i szejnfelda) doganiamy. To są kpiny z Polaków.

 • Piotr Świderek

  Oceniono 4 razy 4

  Wujek Dobra Rada radzi: weź udział w konkursie do zarządu PZU - Sadurska startowała z buta i o dziwo wygrała, albo napisz list od "córki szwaczki" lub "syna ślusarza" i podaj przez Szyszko do Błaszczaka.

 • true_lysander

  Oceniono 3 razy 3

  Akurat "funduszy inwestycyjnych" mi nie żal. Z prawdziwymi inwestorami nie mają oni nic wspólnego. Kupić tanio, potrzymać 4-5 lat przy minimalnej inwestycji w firmę i sprzedać z zyskiem po napompowaniu wartości akcji. Inwestorzy, ci prawdziwi siedzą, inwestują i zamierzają się rozwijać korzystając ze stabilnej gospodarki, stosunkowo niskich płac i braku progów wejścia na rynek EU. Potwierdza to ilość nowo zatrudnionych osób w mojej firmie i nowo otwarty oddział. Ale oczywiście 'rzetelni' dziennikarze widzą sprawę inaczej...

 • jerzykkur38

  Oceniono 11 razy 3

  Bezwstydne,kompromitujące,ordynarne zachowanie elit PIS-owskich,doprowadza mnie do szewskiej pasji.Rozdmuchane do karykaturalnych rozmiarów Bizancjum ekipy rządzącej i Pałacu Prezydenckiego z setkami funkcjonariuszy,rozpasane zachowanie Maciarenki,z pędzącymi limuzynami i liczną obsadą bodyguardów,jadącymi do tatusia RYDZYKA,gdzie w Telewizji Trwam lub Radiu Maryja,nasz genialny Bóg Wojny,może przekazać polskim katolikom "znak pokoju",w postaci rwących rzek nienawiści,jadu,trucizny i żółci.Pieniądze w postaci nagród,idące w setki milionów,dla wiernych wyznawców genialnego nowego Mesjasza,Naczelnika Państwa,Jarosława Pierwszego Wielkiego,człowieka o boskich cechach.Jego najlepsze cechy,w tym miłość do bliżniego swego,najbardziej uwidaczniają się w zachowaniu Wodza,podczas pogańskich i barbarzyńskich miesięcznic,na Krakowskim Przedmieściu.A wierni janczarzy,słudzy,pretorianie i aparatczycy PIS-owscy,są korumpowani w Spółkach Skarbu Państwa,za olbrzymie łapówki ,w postaci kilkudziesięciotysięcznych pensji.W przeważającej liczbie,są to osoby bez kompetencji,przygotowania zawodowego,odpowiednich umiejętności.Liczy się tylko ślepe posłuszeństwo,wierność i bezwzględne oddanie niedoścignionemu Wodzowi.Dla wielu grup zawodowych oraz emerytów,pozostaje gest Kozakiewicza.Polska rzeczywistość,materializuje się dokładnie według słów prezydenta Adriana : Ojczyznę Dojną,racz nam wrócić Panie.Na naszych oczach, Polska staje się jednym z najbardziej niesprawiedliwych autorytarnych państw.

 • mppmpp

  Oceniono 35 razy 3

  Ojej. Przecież w tej samej gazecie, wmawiano nam, że jest super jak w ogóle masz pracę. A teraz takie zdanie na 1-sze strone: "Połowa Polaków zarabia 2350 zł lub mniej i oni się po prostu wkurzają". Wkurzają się, to mało powiedziane.
  Gdzie byliście 10 czy 15 lat temu. Aaaa, kupiono was. Wielki kapitał, szukający niewolników, was sponsorował i napędzał. Szkoda. Bo to mogłaby być fajna, NIEZALEŻNA, gazeta. Ale żyjąc w świecie wirtualnym daleko od rzeczywistych problemów... nie da się być fajnym.
  Pozdrawiam.

 • Doraso23

  Oceniono 6 razy 2

  Istotą problemu jest taka ,że nie wszyscy nagle zostaną informatykami i zaczną kosic kasę. Istotą problemu jest to , że zwykli ludzie wykonujący zwykłe pracę zarabiają ponizej minimum socjalnego. Zawsze bedzie okreslona liczba ludzi dobrze oplacanych i pozostali. Nie pomoze przekwalifikowanie sie , studia itd. Ta liczba jest okreslona.

 • drzejms-buond

  Oceniono 8 razy 2

  ale że jak? w artykule obok Gazeta pisze ze 8 tys, To kto tu kłamie? "ruski troll"?

 • szats69

  Oceniono 10 razy 2

  Ten problem z niskimi płacami istnieje od początku transformacji. Udział w płac w PKB, jak i płace w stosunku do produktywności nie rosły jak powinny. A niektórzy dziś się obudzili. Mało tego, inni cały czas idą w zaparte, np. redaktorzy Maziarski i Gadomski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX