Jacek Walkiewicz: Widzę szanse w problemach, a wcześniej widziałem problemy w szansach [NEXT TIME]

- Życie nam się nie przydarza, tylko my je w jakiś sposób kreujemy - mówi psycholog i mówca Jacek Walkiewicz. Ale jest też projektem długoterminowym i należy do niego tak podejść. - Nie wszystko musi się dziać "just now" - uważa Walkiewicz.

Jacek Walkiewicz to psycholog, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Od 25 lat prowadzi szkolenia i wykłady. Autor trzech książek, z których "Pełna MOC możliwości" otrzymała nagrodę Teofrasta przyznaną przez miesięcznik "Charaktery". Szerokiemu odbiorcy znany z wykładu na TEDxWSB, który aktualnie ma ponad 2,6 miliona odsłon.

W cyklu wideo NEXT TIME przedstawiamy ludzi, którzy odnieśli sukces w biznesie i teraz opowiadają, jakie rady napisaliby na karteczce i przykleili na biurku samym sobie sprzed lat. Jakich błędów mogliby dzięki temu uniknąć, co zrobiliby lepiej, czego się nauczyli i teraz mogą podzielić się doświadczeniem z innymi. Dzięki pasjonującym rozmowom dowiadujemy się nie tylko smaczków z ich historii biznesowej, ale także lepiej poznajemy ich jako ludzi.

Program został zrealizowany w Startberry.

Więcej o:
Komentarze (32)
xx:23194744 Jacek Walkiewicz: Widzę szanse w problemach, a wcześniej widziałem problemy w szansach [NEXT TIME] - Życie nam się nie przydarza, tylko my je w jakiś sposób kreujemy - mówi psycholog i mówca Jacek Walkiewicz. Ale jest też projektem długoterminowym i należy do niego tak podejść. - Nie wszystko musi się dziać "just now", chociaż dzisiaj jest taka potrzeba - uważa Walkiewicz. Tagi - dodawanie istniejących tagów z systemu Tagi (max 7 tagów). Jacek Walkiewicz next time Działy publikacji next.gazeta.pl / next / nexthp / NEXT plus (156830) odpublikowany - ARTICLE RELATED PHOTO RELATED VIDEO RELATED OTHERS RELATED Sondaż Narzędzie SEO Opcje artykułu Gazeta.pl Wyborcza.pl Reklamy Źródło i właściciel Emob
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 12 razy 8

  tak tak czytajcie wiecej pseudoporadników przy da wam sie to zap....jąc za 2 tyś u janusza biznesu który biznes robi przy wódce z innymi januszami

 • mazzini890

  Oceniono 5 razy 5

  W teorii tak ale w praktyce zdarzają się ludzie dobrzy ale słabi lub chorowici, którzy nie że nie chcą, ale nie mogą przeprowadzić takich zmian.Nie wszyscy oczywiście.Różnie bywa,

 • bonnieblue6

  Oceniono 1 raz 1

  Niech zgadnę: nigdy pan poważnie nie zachorował?
  Lepiej proszę powiedzieć, jak robić damage control i ogarniać życie jeśli rzeczywiście coś się przydarzyło. Bo można. Ale to nie jest proste, nie wystarczy do tego kilka mów motywacyjnych, i czasem trzeba się pogodzić z utratą życiowych celów.

 • ks-t

  Oceniono 1 raz 1

  Ostatnie dane GUS mówią że w Polsce pracuje wytwórczo 6,2 mln ludzi. Jeśli doda się małe firmy (gdzie włąściciel nie zarabia na swoją emeryturę i rolników, gdzie zarabia na jakieś 10% to okaże się że te 6,2 mln utrzymuje pozostałe 31 mln - jako członków rodzin oraz poprzez podatki sferę budżetową. Sznuję ciężką pracę budżetówki - bez nie nie dałoby się żyć ale w skali podatków - to jest konsument a nie dostawca. Zachłystujemy się wskażnikiem bezrobocia, że sie obniża - i dobrze. Ale jest jeszcze , tragiczny w Polsce, wskażnik aktywności zawodowej. Wynosi niezmiennie 51,4% - tyle ludzi zdolnych do pracy (wg wieku) - gdziekolwiek pracuje. W Australii to jest ponad 80% a w starej Unii nieco ponad 70. Gdyby rządy zamiast się kłócić o żołnierzy przeklętych tworzyły warunki dla businessu tak aby była praca to ten wskaźnik by wzrósł do poziomów europejskich i rozpoczęłaby się lepsza epoka. BEz pracy nie ma kołaczy. Narzekamy że na prowincji są niskie zarobki - dlaczego? bo nie ma dobrej pracy. KIedy 80 % ludzi będzie drapało to coś wydrapią i w centrali i na prowincji. Tak trywialnie zbudowany jest świat. Tylko na Zachodzie robią to od 200 lat a w Polsce szukamy drogi na skróty. NIe ma takiej drogi. MOżemy za to uczyć się na błedach innych i podpinać się pod cudzy sukces (np. przemysł komponentów dla niemieckiej motoryzacji czy produkcja mebli dla IKEI)

 • aaron55

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Walkiewicz:
  troche wiecej znajomości fizyki kwantowej uniepotrzebni owe złote myśli ...

 • Michal Bielu

  Oceniono 3 razy 1

  Widac ze Ci pod spodem nie ogladali wykladu. Bedziecie do konca zycia pracowac u kogos za kiepskie pieniadze narzekajac na wlasne zycia a jakbyscie posluchali Jacka nawet za darmo na yt to wasze zycie mogloby sie diametralnie zmienic ;)

 • Lusia

  Oceniono 1 raz 1

  Co za okropna, rozpraszająca muzyka w tle!

 • anonymous6

  Oceniono 1 raz 1

  Po wykładzie Pana Walkiewicza w jednej z firm w której pracowałem zwolnili się kilka osób. Zdecydowaliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i opuścić strefę komfortu. Nikt z nas nie żałuję tej decyzji. A wręcz przeciwnie. Polecam książkę Pełna Moc Możliwości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX