Komentarze (181)
W Polsce zasiłek dla bezrobotnych to jałmużna, która skazuje na ubóstwo. A jak jest w innych krajach?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jazoo3

  Oceniono 4 razy 2

  Biorąc pod uwagę mentalność polskich pracodawców.......... Dlaczego sami tworzą szarą strefę? Bo nie chcą płacić podatków? To niech zamykają firmy i zapieprzaja zbierać jabłka do sadownika. Zdrowe byki.

 • agnieszka.torsz

  Oceniono 2 razy 2

  Mam 19 lat pracy i wiadomo, że nie zarabiałam na początku "kariery zawodowej" ile zarabiam dziś, a niestety jestem poniżej średniej krajowej:) Miło? To w "dużym uproszczeniu" wychodzi, że na ten Fundusz sama oszczędziłam ok. 10 000,00 zł. Jeśli miałabym dostać z tego zasiłek przez 24 miesiące, to jest jakieś 416 zł, jeśli przez 12 to nieco ponad 800 zł. Jeśli przez 6 miesięcy to powinnam dostać co najmniej 1600 zł. Według tej tabelki dostanę razem przez 6 miesięcy coś ok. 3800, zł netto. To gdzieś moje szanowne państwo zgubiło moje 6000 zł? ponad dwa razy tyle! I to nie była inflacja. A między nami komentującymi, nie przysługuje mi 500+ a ukraińcom i owszem. Dla mnie nie ma.... a dla nich są pieniądze.

 • shtalman

  Oceniono 2 razy 2

  Hola, hola, w wolsce to trzeba wydrzeć i wyszarpać swoje, to nie jest tak że rządzący dbają o jakikolwiek byt drugiego, ważne żeby starczyło na samoprzyznane nagrody dla rządu a później to niechby koniec świata nadejdzie

 • elektronik_99

  Oceniono 10 razy 2

  Tak, zasiłek to jałmużna. I można go nawet całkowicie zlikwidować, ale zamiast tego wprowadzić prace interwencyjne dla każdego chętnego. A wtedy i ludzie którzy stracą pracę będą mogli zdobyć środki na utrzymanie, i nie będzie problemu "zawodowych bezrobotnych" ani nie pojawi się problem imigrantów żerujących na socjalu.

 • brunon_k

  Oceniono 6 razy 2

  Nie rozumiem dlaczego się czepiacie.
  Zachciało się normalnych zasiłków w momencie kiedy pośliznęła się noga w życiu i by te płacone składki 2.45% na FP mogły do nas w razie potrzeby wrócić? Najlepiej w wysokości uzależnionej od naszego dotychczasowego wynagrodzenia? A nie w formie opodatkowanych mających za cel jedynie upokorzenie delikwenta, który ma podjąć jak najszybciej jakakolwiek pracę by zapewnić wpływy do ZUS.

  Czy wy nie rozumienie ile wówczas budżet państwa by stracił?

 • thingt1000

  Oceniono 10 razy 2

  Украинцу найти работу в Польше - то 5 мин на фейсбуке, а поляк не может))

 • xsawer

  Oceniono 2 razy 2

  "wyniosła 574,01 zł "
  -Dokładność godna aptekarza. Zarobisz 574,02 i kopa.

 • markowski222

  Oceniono 16 razy 2

  Zasiłek dla bezrobotnych nie pozwala przeżyć? Z pewnością, ale nie tylko on:
  Moja przyjaciółka otrzymała emeryturę na rękę 750zł miesięcznie. Rzecz w tym, że pracowała przez całe życie i płaciła podatki jako freelancer. Była samotną matką, w dodatku niepełnosprawnego dziecka. Nie dostawała nigdy alimentów od byłego męża, który okazał się kanalią.
  Pracowała jako wykładowca na prywatnej uczelni na złodziejskie umowy o dzieło przez lata, których nawet nie zaliczono jej jako stażu pracy do emerytury.
  Tak więc, nie będę się użalał na niski zasiłek dla bezrobotnych

 • totmes72

  Oceniono 16 razy 2

  Oczywiście przez 8 lat zamrożono wszystko i gazeta piała z zachwytu nad tym a teraz wielak obrończynie podwyzek....Ciekawe czy młodym pracownikom dobrze płacicie?

 • leonleonidas

  Oceniono 3 razy 1

  Przekaz gazety:
  Bezrobotni zrobta okupacje Sejmu !!

 • jazoo3

  Oceniono 1 raz 1

  Ale o co wszyscy "janusze" biznesu się kłócą? Zasiłek dla bezrobotnych należy się tylko tym, którzy pracowali. Reszta zarejestrowana jest bez praw do zasiłku. Do tego zasiłek od pierwszego miesiąca przyznawany jest tylko tym pracownikom, którzy nie zwolnili się sami bądź za porozumieniem stron. Więc o co chodzi? Nikt za darmo kasy nie dostaje. Kwota powinna być wyższa, ale tylko dla tych co pracowali i stracili pracę z winy pracodawcy.

 • nasza_droga_sic_gw

  Oceniono 1 raz 1

  "W Polsce zasiłek dla bezrobotnych to jałmużna, która skazuje na ubóstwo."
  GazWyb szykuje bezrobotnych do okupacji Sejmu?

 • tedek1

  Oceniono 3 razy 1

  czyli moja m-czna skladka poszla na "realizowanie" programu wyborczego...
  Nikt pozniej nie bedzie sie zastanawiac za co ma przezyc samotny (a) bezrobotny bez piatki dzieci.

 • poparzony

  Oceniono 13 razy 1

  Nadal oPOdatkowują Biedę w Kraju nad Wisłą :(
  Choć kwota wolna od POdatków wzrosła, nadal wypłacają zasiłek jak za krula Tuska z POtrąceniem 20% POdatków PIT - choć mogliby ulżyć ludziom w POtrzebie, zamiast dopiero przy rozliczeniu rocznym :(

 • henio1946

  Oceniono 11 razy 1

  ja 24 lata pracy 22 na rencie przez co nie mam 25 lat pracy 1100 zł brak dokumentów prac szwagier w tym roku dostał emeryturę 999 zł brak dokumentów za 18 lat pracy zakład zlikwidowany w koninie a pracował w lublinie każą szukać świadków którzy nie będą jechać 600 km aby podpisać a nie wiadomo czy dwóch żyje prawo dla bandytów którzy okradają ludzi bo są państwem i im potrzeba a moi rodzice padli przed emeryturą razem 70 lat pracy potrącali na siłę a ja i moje siostry chodziły głodne a zus powinien pokazać pokwitowanie za opłaty gdzie ta wolność europejska.

 • gorillaglu

  Oceniono 7 razy 1

  Główny problem, to wiara, że niski zasiłek mobilizuje do pracy. Tzw. Niebieskich ptaków nic nie mobilizuje, z czym trzeba się pogodzić. Dla pracodawcy lepiej, bo po co mu pracownik który nie chce pracować?
  Pozostali bezrobotni i tak szukają pracy, głodowy zasiłek co najwyżej utrudni im to, bo nie będzie ich stać by pójść do fryzjera przed rozmową.

 • ukw8078

  Oceniono 4 razy 0

  W Polsce zasiłek dla bezrobotnych to jałmużna, która skazuje na ubóstwo.

  Wróci Vincent Rostowski, to sprawę załatwi.
  Więc czekamy!

 • kmrp

  Oceniono 8 razy 0

  Przy formalnie niskim bezrobociu, wszyscy narzekają, że osoby bezrobotne to te, którym nie chce się pracować. A może faktycznie osoby te nie radzą sobie na rynku pracy (np. z powodu lekkich zaburzeń psychicznych)? Takie zaburzenia na ogół nie wystarczają, by otrzymać rentę z tytułu niezdolności do pracy.

 • gangut

  Oceniono 8 razy 0

  Zasiłek nie służy do tego, żeby za niego "przeżyć" w okresie poszukiwania pracy (do tego służą oszczędności lub niższa niż dotąd pensja w tym czasowej robocie znalezionej ad hoc), tylko do tego aby pokryć dodatkowe koszty związane z poszukiwaniem pracy.

 • andgad

  Oceniono 10 razy 0

  Zasiłek na bezrobotnych powinien rosnąć razem z najniższą płacą!!! To obowiązek wobec płacących składki!!! Dość okradania pracowników!!!

 • ddigit

  0

  W Danii nie do konca tak jak to napisano, po pierwsze zasilek z tzw. A-kasse dostanie sie wtedy kiedy przynajmniej przez rok sie placilo tam skladki (o ile sie to nie zmienilo, bo sotatnio grzebali przy tych przepisach - to rodzaj ubezpieczenia od bezrobocia, z dodatkowymi warunkami, np. regularnie trzeba aplikowac o prace, co sprawdzane jest dosc skrupulatnie). Zasilek od panstwa dostaje sie wtedy kiedy brakuje wlasnych oszczednosci (np. wymagaja by najpierw wydac oszczednosci z banku, sprzedac samochod (w rodzinie znajomej - Dunczyka, byl przypadek ze musieli udowadanic ze nie moga sprzedac samochodu bo bedzie niezbedny w przyszlej, mozliwej pracy, w dodatku taka pomoc od panstwa jest w przypadku obcokrajowcow powazna przeszkoda w otrzymaniu prawa stalego pobytu lub obywatelstwa)

 • nataliasikora022

  0

  dlaeczego tak sie dzeje ze im bogatsze panstwa ztego co zauwazylam tym stawka zasilku stosunowo wyzsza>?chyba cos nei tak czy ktos moglby mi to wytlumaczyc

 • stiszyn

  Oceniono 10 razy 0

  Całkowicie zlikwidować. Ubezpiecznie od utraty pracy jest tańsze niz 2,45% pensji. Kto madry to się ubezpieczy albo odłoży, a kto głupi to szybko z głodu sie zatrudni w pierwszej lepieszej pracy i juz 2,45% będzie odkładał

 • masofrev

  Oceniono 10 razy 0

  > jałmużna, która skazuje na ubóstwo

  Na nic nie skazuje - wystarczy iść do pracy...

  Moja propozycja zmiany: zamiast 600 zł miesięcznie zasiłku - 2000 jednorazowo. Delikwent albo przepije albo się przeprowadzi tam, gdzie praca jest. 2000 powinno wystarczyć na miesiąc wynajmu pokoju i wyżywienie, potem już będzie pracować.

 • Oceniono 2 razy 0

  zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 2100 czyli kwoty minimalnej przez maksymalnie 3 miesiące od rejestracji albo w całości znieść a kwoty przeznaczane na zasiłek przekazać na formy aktywizacji zawodowej ...

 • banwit

  Oceniono 3 razy -1

  Dawajcie po dwa tysiaki, ale już, bo suweren się wku...

 • maaac

  Oceniono 4 razy -2

  Zasiłek (jakikolwiek) z samej swojej natury jest jałmużną. Jeżeli ktoś uważa inaczej to dureń.

 • opio1

  Oceniono 6 razy -2

  Jak przykładem europy dali +500 to skowyt ze to patola bierze. Trzeba być naprawdę ograniczony aby siedzieć na zasiłku , a nie bronić nierobów i cwaniaków. Każda darmowa forsa powiela patologie czy +500 zasiłek dla śmierdzącego lenia czy Dotacja UE. Dobrobyt bierze się z Pracy nie zasiłków.

 • atos38

  Oceniono 2 razy -2

  Ja bym wam DAŁ zasiłek po 2800zł miesięcznie i już !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX