Komentarze (81)
Rewolucja dokonała się na naszych oczach. Jak streaming zmienił świat muzyki
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • arey

  Oceniono 13 razy -1

  uwielbiam artykuliki pisane przez gimbazę, która pisze o tym co było 10 czy 20 lat temu.

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 3 razy -1

  Na rynku pojawiły się tzw. "radia internetowe". Najtańsze kosztują ok 300 - 500 zł. W niewielkim pudełku są dwa albo tylko jeden niewielki głośnik ale zawsze jest stereofoniczne gniazdo słuchawkowe, dzięki któremu można to urządzenie podłączyć do słuchawek lub wzmacniacza i dużych kolumn głośnikowych. Poprzez Wi-Fi radia te łączą się z dedykowanym serwerem a za jego pośrednictwem z całym światem. W spisie są tysiące rozgłośni o różnym charakterze, dla każdego coś miłego. Jakość przekazu jest różna, od silnej kompresji (64 kbit/s) do takiej, która zadowoli nawet wybrednego radiosłuchacza (320 kbit/s). Tych ostatnich jest coraz więcej. Jedynym minusem w porównaniu do płatnych serwisów jest to, że repertuar dobiera redaktor w rozgłośni a nie miłośnik muzyki osobiście.

 • satjez

  Oceniono 3 razy -1

  A wszyscy niezalezni artyści zdechną wreszcie z głodu. Poradzą sobie za to talentszołowe wydmuszki napompowane hajsem z wytwórni.

 • k1harper

  Oceniono 2 razy -2

  reklama spotify, czerskie ...je

 • zdzisiek66

  Oceniono 6 razy -2

  Wytłumaczcie dziadkowi wychowanemu na winylach, jaka jest jakość tych strimingów? Mp3 128 kb/s czy może trochę lepsza?

 • Oceniono 7 razy -5

  Wlasnie wczoraj dostalam powiadomienie od adwokata ze wytoczony jest proces Spotify i jako myzyk moge otrzymac odszkodowanie. Chodzi o zalosne wyplaty dla tworcow muzyki. Jezeli w misiacu moj utwor byl odtworzony 300,000 a ja za to otrzymalam $6.00 to mozna sie wkurzyc. Rynek muzyczny sie zmienia tylko tworcy niedlugo nie beda mieli z czego zyc!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX