Black Friday 2016 po polsku. Rabaty w bonach i tylko z kartą?

"Taniej o VAT" w Biedronce, "Black Friday" rządzi cały weekend w Carrefourze, "Wyjątkowe zniżki" w Tesco. Ale zanim pobiegniecie do marketu, sprawdźcie czy macie odpowiednią rzecz w portfelu. I nie chodzi tu o pieniądze.

Tylko dla „swoich” Biedronek

Czarny Piątek w największych sieciach jest tylko dla wybranych. Najczęściej dla tych, którzy są posiadaczami kart lojalnościowych. Tańsze o VAT, czyli 23 procent, artykuły przemysłowe w Biedronce są dostępne tylko dla posiadaczy kart Moja Biedronka. Do tego warto doczytać dopisek z gwiazdką, że z oferty wyłączone są tekstylia. Czarny Piątek w Biedronce jest tylko w piątek i to do wyczerpania zapasów, co w praktyce może oznaczać, że okazja skończy się w piątek wraz z zachodem słońca.

Black Friday 2016 w BiedronceBlack Friday 2016 w Biedronce źródło: Biedronka

Nie wiadomo kiedy „rzucą”

Tesco z kolei postanowiło świętować piątek aż do niedzieli, choć również z dopiskiem, że „do wyczerpania zapasów”. Tu jednak faktycznie może się udać, bo promocja ogranicza możliwość skorzystania z niej do posiadaczy karty Club Card. Tesco łatwiej będzie wydłużyć promocję, bo samo decyduje kiedy i jakie produkty wypuści klientom po obniżonych cenach. W reklamie Tesco obiecuje 20-procentową zniżkę na zabawki oraz do 50 procent taniej na WYBRANE produkty z działu elektronika, WYBRANE wody perfumowane, zestawy Scholl, szczoteczki elektryczne  i wkłady do maszynek męskich. Dokładne przeczytanie reklamy skutecznie ograniczy krąg zainteresowanych promocją.

Black Friday w TescoBlack Friday w Tesco źródło: Tesco

Rabat z gwiazdkami i haczykiem

W Carrefourze nie musicie mieć żadnej karty, za to skorzystanie z oferty w ramach Black Friday jest osobliwym doświadczeniem. Francuska sieć świętuje okazyjne zakupy cały weekend i daje 30-procentową zniżkę  na WYBRANE produkty: głównie na kurtki (ubrania) i buty oraz bombki. W ofercie są także telewizory, ale tylko w wybranych sklepach. Zniżka jednak nie jest w gotówce, lecz w bonach. Taki bon jest później do zrealizowania – oczywiście tylko w sklepach Carrefour. Najbardziej zaskakuje jednak krótki czas przydatności bonu - bo tylko do 8 grudnia.

Black Friday w CarrefourBlack Friday w Carrefour źródło: Carrefour

Rabat wystany w kolejce

Żadnych kart ani bonów nie ma natomiast w Lidlu. Z okazji Czarnego Piątku Lidl daje klientom dodatkową serię wybranych produktów w obniżonych cenach. Oferta jest szeroka- od wyciskarki do owoców, poprzez słuchawki, grill stołowy do mopa płaskiego, wagi łazienkowej i stołka pod prysznic. Kolejki do sklepów Lidl ustawiały się od rana, co akurat dla tej sieci nie jest nowością.

Internet górą

Trzeba też przyznać, że nie wszystkie sieci „bawią” się dziś w zabawę zza oceanu. O specjalnych ofertach na piątek nie znaleźliśmy informacji w Netto, Kauflandzie czy Piotrze i Pawle.

Korzystnie na tym tle wyglądają sklepy internetowe, które po prostu obniżają ceny i kuszą dobrymi rabatami. Najkorzystniejsze wydają się oferty z działu tech, o których na bieżąco informujemy dziś w relacji na żywo.

Więcej o: