Dlaczego warto wybrać nowe telewizory Samsung QLED TV 2018

Do sklepów trafiła właśnie druga generacja telewizorów QLED od Samsunga. Producent nie tylko stara się sprawić by obraz na ekranie był lepszy niż kiedykolwiek, ale też zmienić ogólne spojrzenie na telewizor. Samsung chce, by telewizor przestał być "czarną plamą w salonie". Nowy QLED jest więc nie tylko świetnym ekranem, ale i pięknym meblem. 

Gdy  większość producentów telewizorów skupia się na organicznych matrycach, Samsung rozwija technologię kwantowych kropek. Koreańczycy podchodzą do telewizora bardzo kompleksowo, dbając nie tylko o jakość obrazu, ale też design i funkcje smart. Ta metoda zdecydowanie się sprawdza, ponieważ nowe telewizory QLED już od pierwszej chwili wywołują efekt „WOW” i ten stan utrzymuje się również, gdy z nich korzystamy na co dzień.

Samsung QLED TV 2018 dzięki przewodowi One Invisible Connection i modułowi One Connect współgra z każdą przestrzeniąSamsung QLED TV 2018 dzięki przewodowi One Invisible Connection i modułowi One Connect współgra z każdą przestrzenią fot. Samsung

Ambient Mode – Telewizor QLED niczym kameleon

Gdy wejdziemy do pokoju, w którym znajduje się nowy telewizor QLED nie zobaczymy czarnego ekranu, nawet gdy telewizor jest wyłączony. Dzięki Ambient Mode telewizor niczym kameleon wtapia się w otoczenie. Podczas konfiguracji możemy za pomocą telefonu dopasować tło telewizora do koloru naszej ściany, nawet jeśli na ścianie jest tapeta lub jakiś dekor. Możemy też wybrać jeden z dostępnych motywów, a nawet wgrać nasze zdjęcia i stworzyć gigantyczną cyfrową ramkę. 

W trybie Ambient na ekranie telewizora może być wyświetlana także godzina, informacje pogodowe, czy też nagłówki najważniejszych informacji. Telewizor sam wyłączy się, gdy będzie nieaktywny dłużej niż 4 godziny (można ustawić krótszy czas) – w trybie tym telewizor nie zużywa szczególnie dużo energii, więc nie musimy obawiać się wysokich rachunków za prąd. Zwłaszcza, że nowe telewizory są bardziej ekonomiczne od starszych ekranów LCD, plazm, a tym bardziej leciwych ekranów kineskopowych. 

Konstrukcja 360 – telewizor piękny z każdej strony

Drugą rzeczą, która rzuca się w oczy przy telewizorach QLED, nawet gdy są one wyłączone, jest sam design telewizora i jakość wykonania. Samsung postawił na konstrukcję 360 stopni, co oznacza, że telewizor dobrze ma wyglądać zarówno z przodu, jak i z tyłu. Tył jest więc całkowicie zamaskowany i w modelach Q9FN, Q8CN, Q7FN znajdziemy tylko jeden cienki przewód. W zestawie ma on 5 metrów, ale możemy dokupić wariant 15 metrowy.

Tym kablem dostarczany do telewizora jest zarówno obraz, jak i zasilanie. Na jego drugim końcu znajduje się skrzyneczka wielkości dekodera telewizyjnego, czy odtwarzacza DVD, do której podpinamy takie sprzęty, i to ją wpinamy dopiero do gniazdka elektrycznego.  Dzięki temu, by powiesić telewizor na ścianie, nie musimy urządzać generalnego remontu.

Samsung QLED z niewidocznym przewodem One Invisible Connection i modułem One ConnectSamsung QLED z niewidocznym przewodem One Invisible Connection i modułem One Connect fot. Samsung

Wzornictwo 360 stopni sprawia, że telewizor w naszym salonie może pełnić rolę „ścianki działowej” - na przykład oddzielać część wypoczynkową od jadalni. W dodatku w sprzedaży oferowane są podstawy, które mogą np. zamienić nasz QLED w obraz na malarskiej sztaludze.

Samsung pozostawia klientom wybór, co do tego, czy chcemy telewizor płaski, czy też zakrzywiony. W ofercie QLED obok Q9FN i Q7FN znalazł się model Q8CN w wersji 55 i 65 calowej. To zakrzywiony telewizor dla tych, którym podoba się takie wzornictwo i lubią głębie obrazu jaką wprowadzają wygięte ekrany.

Telewizor Samsung QLED Q7F Eclipse SilverTelewizor Samsung QLED Q7F Eclipse Silver fot. Samsung

Quantum Dot – najwyższa jakość obrazu

Telewizory QLED 2018 to także najwyższa jakość, jeśli chodzi o obraz.  Wykorzystano w nich kwantowe kropki (Quantum Dots), dzięki czemu zapewniona jest szeroka paleta kolorów. Mamy więc chociażby więcej odcieni czerwieni niż w typowym telewizorze. 

Rozdzielczość 4K to już standard. Od dwóch lat trwa wyścig producentów o zapewnienie jak najlepszych wrażeń z efektu HDR. Wszystkie modele QLED 2018 osiągają wartości powyżej 1000 nitów, a model Q9FN pod tym względem przewyższa wiele innych telewizorów i osiąga 2000 nitów.

Na model Q9FN warto również zwrócić uwagę, ponieważ to telewizor z tylnym wielostrefowym podświetlaniem. Dzięki temu zapewniona jest wysoka jakość czerni i świetny kontrast. Mówiąc prościej, to, co do tej pory było zarezerwowane głównie dla telewizorów z matrycą organiczną, trafia do telewizorów Samsung QLED. Graczy zachwyci też niski inputlag i fakt, że telewizory mogą korzystać z upłynniacza obrazu bez większego wpływu na rozgrywkę.

Funkcje Smart – Samsung QLED potrafi jeszcze więcej

Dopełnieniem dla wzornictwa i obrazu są funkcje Smart. Tutaj względem ubiegłego roku nie zmieniło się wiele. Nowością jest prosta i szybka konfiguracja za pomocą telefonu (zarówno Android, jak i iOS) oraz SmartThings, czyli możliwość kontroli nad smart sprzętami Samsunga i partnerów. Mając nową pralkę z WiFi od Samsunga będziemy mogli sprawdzić status prania z poziomu telewizora, nie ruszając się z kanapy, albo kontrolować światło w całym domu. 

Poza tym, nie brakuje szybkiego dostępu do Netfliksa, HBO GO, Ipla, Player.pl, YouTube, ShowMax i wielu innych. Dla wszystkich nabywców telewizorów QLED 2018 Samsung przygotował dodatkową promocję, gdzie można otrzymać dostęp do części z serwisów VOD za darmo nawet na pół roku w ramach Pakietu SmartPack. 

Samsung Q9F QLED 2018 smart TV 4kSamsung Q9F QLED 2018 smart TV 4k fot. Samsung

Telewizory Samsung QLED 2018 są nasycone technologicznymi nowinkami, a przy tym są atrakcyjnym elementem wyposażenia wnętrza. Warto zwrócić uwagę na to, że występują w popularnych rozmiarach 55 i 65 cali, jak i większym 75-calowym wariancie. Przed nami mnóstwo sportowych emocji, a te ekrany posłużą nam długo i będą cieszyć oczy nawet, gdy są wyłączone.