Telewizor w centrum twojego inteligentnego domu? Z Samsung Smart TV Q8C to możliwe

Inteligentny dom? To modne ostatnio pojęcie, często rozumiane jako sterowanie domowymi sprzętami z poziomu smartfona. A gdyby tak centralnym punktem naszego domu uczynić telewizor? Samsung znalazł na to sposób, wprowadzając na rynek nową gamę ekranów QLED.

W prehistorii ludzie zbierali się wokół ogniska, aby posłuchać wspólnych historii, później tę rolę przejęło radio, a dziś telewizor. Można temu zaprzeczać, fakty są jednak takie, że w salonie częściej meble zwrócone są w stronę dużego ekranu. To wyrobiony przez dekady punkt centralny, który znacząco ewoluował. Od ciężkich odbiorników na nóżkach, kredensach z drewnianą obudową, po smukłe ekrany, które albo wiszą na ścianie, albo stoją na szafce RTV. Telewizory QLED wyróżniają się z szeregu telewizorów dostępnych w sprzedaży, w szczególności model Q8C.

Nowe telewizory QLED 2018 mają bezramkową konstrukcję oraz tryb Ambient, dzięki czemu dopasowują  się do każdego wnętrzaNowe telewizory QLED 2018 mają bezramkową konstrukcję oraz tryb Ambient, dzięki czemu dopasowują się do każdego wnętrza fot. Samsung

Po pierwsze jego ekran jest wygięty, co wynika z wielu analiz przeprowadzonych przez inżynierów firmy Samsung. Po setkach kinowych seansów, stwierdzili oni, że krzywizna ekranu kinowego jest źródłem lepszych wrażeń – obrazu otaczającego widza oraz optymalnych kątów widzenia, niezależnie od zajmowanego na sali miejsca. Dzięki temu rozwiązaniu, oglądanie filmów na ekranie telewizora QLED TV Q8C dostarcza wrażeń porównywalnych z kinowymi. Obraz zyskuje niesamowitej głębi, niemalże otaczając widza. Gdy dodamy do tego rozdzielczość UHD, czterokrotnie większą niż Full HD i gwarantującą ogromną ilość detali, oglądane filmy zyskują realizmu możemy dosłownie zatopić się w obrazie oszałamiającej jakości. Rozdzielczość Ultra HD to możliwość ujrzenia nawet najdrobniejszych szczegółów niewiarygodnie czystego obrazu.

Dzięki Samsung SmartThings w QLED TV 2018 w każdej chwili masz swój inteligentny dom pod kontroląDzięki Samsung SmartThings w QLED TV 2018 w każdej chwili masz swój inteligentny dom pod kontrolą fot. Samsung

Wiemy już trochę więcej  o telewizorze Samsung QLED Q8C. Czas odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ma być centrum naszego inteligentnego domu. Telewizor to ekran rodzinny. Gdy ze smartfonów, czy tabletów korzystamy pojedynczo, to przy nim zasiadamy już całą rodziną. Cieszymy się grami, ulubionymi serialami, filmami. Oglądamy je na dużym ekranie a nie podglądamy na małym wyświetlaczu smartfona. Telewizor Smart  to też objawia nowa jakość w świecie multimediów. Nie jesteśmy skazani na tradycyjne kanały telewizyjne, z łatwością obejrzymy treści z YouTube’a, Netfliksa czy player.pl.  Dziś też mamy takie możliwość, że oglądanie filmu na smartfonie możemy zakończyć dokończyć na telewizorze. Możemy też wygodnie wybrać treści na telefonie i zaserwować je na dużym ekranie. Samsung nie wymusza na nas korzystania wyłącznie ze smartfonów tej firmy z powodzeniem może być to dowolny telefon z Androidem lub iPhone i aplikacja SmartThings. Możemy na przykład w szybki sposób wyświetlić zdjęcia zrobione telefonem na dużym ekranie telewizora QLED.

Ciesz się rozrywką na najwyższym poziomie dzięki funkcjom smart i wspaniałej jakości obrazu w Samsung 
QLED Smart TVCiesz się rozrywką na najwyższym poziomie dzięki funkcjom smart i wspaniałej jakości obrazu w Samsung QLED Smart TV fot. Samsung

Samsung QLED Q8C jest także przygotowany na przyszłość, która właśnie nadchodzi, czyli tzw.  Internet Rzeczy. W telewizorze znajdziemy aplikację SmartThings, która pozwoli nam kontrolować wybrane domowe sprzęty posiadające WiFi. Możemy wiec już dziś podejrzeć status prania, nie ruszając się z kanapy, zaprogramować naszego robota odkurzającego. Lada moment powinniśmy też móc sterować innymi urządzeniami SmartHome – na przykład oświetleniem, roletami. W przyszłości możliwe będzie również korzystanie z asystenta głosowego (wbudowany Bixby działa na razie w USA i Korei). W ten sposób telewizor w pełni staje się naszym domowym centrum dowodzenia.

Bezramkowy telewizor Samsung QLED Q9C posiada unikalny i nowoczesny design oraz zakrzywiony ekran dla lepszych wrażeńBezramkowy telewizor Samsung QLED Q9C posiada unikalny i nowoczesny design oraz zakrzywiony ekran dla lepszych wrażeń fot. Samsung

Inteligentny telewizor to też taki, który niczym kameleon potrafi dostosować się do otoczenia. To także taki ekran, który pozwala nam cieszyć się bardzo szeroko pojętą rozrywką od kablówki, przez serwisy internetowe po gry. To także telewizor, który komunikuje się z naszym smartfonem, a nawet pozwala na sterowanie całym domem. Samsung QLED Q8C w pełni wpasowuje się w te zadania.

Q8C jest bardzo dobrze wykonany - minimalizm, dobrej jakości tworzywo i nieco ekstrawagancki, metaliczny pilot sprawiają, iż odczuwamy, że mamy do czynienia z produktem premium. Do tego dochodzi opcja zakupu dodatkowych podstaw np. Studio Stand, o której możemy powiedzieć, że przypomina sztalugę.  Samsung Q8C to także pojedynczy kabel, który dostarcza do ekranu zarówno sygnał, jak i zasilanie oraz tryb Ambient, którym telewizory QLED kończą raz na zawsze z czarnym ekranem.

Telewizory Smart TV Samsung QLED to prawdziwe centrum domowej rozrywki dzięki szeregowi 
dostępnych aplikacji i funkcjom smartTelewizory Smart TV Samsung QLED to prawdziwe centrum domowej rozrywki dzięki szeregowi dostępnych aplikacji i funkcjom smart fot. Samsung

Podczas gdy nie korzystamy z telewizora, a jesteśmy w pokoju, wyświetlane są grafiki wpasowujące się w nasz salon, QLED niczym kameleon wtapia się w otoczenie.

Więcej o: